Підприємствам спростять реструктуризацію кредиторської заборгованості - Економіка - dt.ua

Підприємствам спростять реструктуризацію кредиторської заборгованості

13 вересня, 2011, 07:26 Роздрукувати

ДКЦПФР прийняла рішення спростити процедуру реструктуризації боргів підприємств, схваливши 8 вересня відповідний проект змін до "Положення про порядок проведення емісії облігацій підприємств та їх обігу".

© Андрей Товстыженко, ZN.UA

Зміни дозволять компаніям випускати облігації для подальшого обміну на свою кредиторську заборгованість. Це дозволить реструктуризувати будь-який борг, окрім заборгованості щодо податків, зарплати та інших обов'язкових платежів. Обмін також буде неможливий у випадку дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, тобто при банкрутстві боржника. Для конвертації боргу підприємство повинне буде отримати згоду ради кредиторів "Коммерсантъ-Украина".

Облігації будуть випускатися на суму підтвердженої заборгованості і зараховуватися на рахунки кредиторів у цінних паперах пропорційно розмірам виданих ними позик. Сам обмін кредиторської заборгованості на бонди проходитиме у момент підписання договорів між компанією і кредиторами. Після затвердження результатів емісії та реєстрації звіту у ДКЦПФР кредити будуть вважатися погашеними. "Документами, що підтверджують оплату першими власниками 100% вартості розміщених облігацій, є договір про заміну первинного зобов'язання зобов'язанням щодо облігацій і відповідні акти звірки", - наголошується у проекті.

Документ розроблений на прохання учасників ринку, які зараз змушені шукати кошти, нехай навіть на короткий термін, для реструктуризації боргів.

Випадків обміну на облігації таких низькоризикових боргів, як кредити, за якими є застава, було небагато. Звичайно підприємства при реструктуризації обмінювали одні облігації на інші, але з більш тривалим терміном обігу, як це робили у ''Донецьксталі''.

Запропонована схема ДКЦПФР задовольняє учасників ринку. Тепер за домовленістю з кредиторами можна буде замінити кредит на облігації і при цьому не здійснювати технічні трансакції з погашення кредиту та купівлі облігацій. Експерти також вважають, що нова схема реструктуризації отримає популярність на ринку не тільки серед невеликих компаній, але і великого бізнесу, наприклад, у НАК «Нафтогаз України» (раніше компанія розплачувалася з кредиторами за допомогою векселів, але тепер з'явився вже більш цивілізований інструмент).

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >