Підписання ЗВТ з ЄС виключає можливість входження в подальшому в інший союз - Економіка - dt.ua

Підписання ЗВТ з ЄС виключає можливість входження в подальшому в інший союз

28 жовтня, 2011, 09:59 Роздрукувати

У разі підписання угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом питання про входження України ще в який-небудь союз підніматися не буде.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив уповноважений уряду України з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький.

«Уявімо, що ми вже п’ять років усе це імплементуємо. Я думаю, що в цьому разі питання про входження в якийсь інший союз уже навіть не порушуватиметься, оскільки процес стане незворотним. Оскільки ми перейдемо на зовсім інші правила, витративши на їх адаптацію час і серйозні ресурси. Тому дуже хочеться, щоб ця угода відбулася», - підкреслив урядовий уповноважений.

Порівнюючи угоди про вільну торгівлю з Євросоюзом та СНД, В.Пятницький зазначив, що це дуже різні угоди: «З ЄС — цивілізаційна, в СНД — всього лише рамкова. Хочеться вірити, що в угоду СНД, якщо, звісно, вона почне працювати, ми привноситимемо європейську філософію».

Він пояснив, що ЗВТ СНД стосується тільки торгівлі товарами та передбачає якісь базові речі, в основному це не стягнення мит.

«
Коли ж ми говоримо про нашу угоду про вільну торгівлю з ЄС, то там є розділи, яких у документі СНД взагалі не передбачено, наприклад «Сталий розвиток». Це і соціальні питання, і адаптація екологічних стандартів, на що в угодах про вільну торгівлю старого типу ніхто ніколи не звертав уваги. Сучасні ж угоди без цього неможливі, бо і торгівля, і виробництво впливають на довкілля», - зазначив В.Пятницький.

Відповідаючи на питання про те, наскільки цей документ можна вважати інтеграційним, враховуючи, що в преамбулі Угоди про асоціацію, судячи з усього, перспективи членства таки не буде, урядовий уповноважений сказав: «
В економіці воно, дійсно, абсолютно інтеграційне. Настільки, наскільки ми зможемо адаптуватися до системи правил Євросоюзу. Що глибше ми адаптуємося, то більше інтеграційним воно буде».

В.Пятницький підкреслив, що «усе, що робитиметься в рамках Угоди, наближає нас до Європейського Союзу. Це дуже близько до режиму, який існує в частині країн EFTA, що входять в European Economic Area (Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну). Це реальне наближення, це «правила без інституцій». Наближення за правилами дає нам можливість працювати за ними на єдиному європейському ринку.».

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Тетяни Силіної з Валерієм Пятницьким.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >