ПЕСИМІСТИЧНИЙ ОПТИМІЗМ

Поділитися
Прес-конференції на початку серпня за участю губернатора Дніпропетровської області Миколи Швеця передувало кілька подій...

Прес-конференції на початку серпня за участю губернатора Дніпропетровської області Миколи Швеця передувало кілька подій. По-перше, телеграфом було передано «найщиріші вітання» Президента з нагоди збору мільйона тонн зерна хліборобами Дніпропетровщини. По-друге, Микола Антонович повернувся з Києва, де мав двочасову аудієнцію в Леоніда Даниловича.

Особливу увагу в спілкуванні з «колегами» (як шанобливо називає представників «другої найдавнішої» губернатор) було приділено результатам роботи промисловості області за останні сім місяців цього року.

Щомісячний приріст обсягу промпродукції, що становить 1—1,5%, налаштовує на оптимістичний лад. Загалом за сім місяців зростання обсягів промислового виробництва становить 13,4%. Як результат, вчасно виплачуються пенсії, а заборгованість у зарплаті скоротилася на 16,8%. Більше того, уперше з початку року Дніпропетровщина розрахувалася з бюджетами всіх рівнів навіть на 106%. А за розрахунками за природний газ у липні ця область, як то кажуть, попереду планети всієї, проплатила аж... 178%. На сьогодні Придніпров’я спожиту електроенергію оплатило на 68% «живими» грошима, що, порівняно з іншими регіонами, вельми непогано.

Ясна річ, такі успіхи були б неможливі, не бери участь найбільші промислові підприємства області в економічному експерименті, пов’язаному з гірничо-металургійним комплексом. Адже третина учасників всеукраїнського експерименту — із Дніпропетровської області. До 19 заводів і комбінатів, що мають значні податкові пільги, днями підключили ще два — Орджонікідзевський і Марганецький ГЗК. 15,8% — настільки зросли обсяги виробництва за минулі сім місяців цього року на підприємствах— учасниках експерименту.

Утім, проблем у ГМК вистачає. Зношеність основних фондів становить 65—70%. Серйозними залишаються проблеми енергозабезпечення. Хоча, за заявою голови правління ВАТ «Дніпрообленерго» С.Чеха, відповідно до постанови Кабміну (№1174 від 26 липня 2000 року) нині неабияк удосконалюється робота з незалежними постачальниками електроенергії. Мовляв, укладайте з «Дніпрообленерго» ф’ючерсні договори — легше буде.

Ще одна проблема — надходження сировини з інших регіонів, хоча можна одержувати власну. Багатостраждальна «Петрівка» досі возить котуни з Лебединського ГЗК, хоча своїх — «під самісіньку зав’язку».

Парадокс. Парк залізничних вагонів, за словами начальника Придніпровської залізниці М.Макаренка, цілком у змозі забезпечити потрібні обсяги перевезень. І в той же час: «70% місячного обсягу виробництва продукції в нас на складах, — каже голова правління ВАТ «Суха Балка» В.Чорнокур. — І все через дефіцит вагонів».

По суті, уповільнення обороту вагонів спричинено перетворенням їх на «склади на колесах». Ким? З’ясуванням цього й усуненням інших перешкод займатиметься створена при Дніпропетровській облдержадміністрації координаційна рада, куди ввійдуть представники підприємств і служб, від яких залежить доля гірничо-металургійного комплексу загалом.

Робітникам та службовцям підприємств, що беруть участь в економічному експерименті, поталанило. До кінця 2000 року їм підвищать зарплату вдвічі, у порівнянні з відповідним торішнім періодом. До речі, за останні шість місяців цього року заборгованість по зарплаті (до 4—5 місяців на комбінатах і заводах ГМК) знизилася на 17 млн. гривень.

А стосовно стану справ в АПК, то вже затверджено регіональне замовлення на закупівлю 172,4 тис. тонн зерна для гарантованих поставок борошномельним і хлібопекарським підприємствам області продовольчого зерна й борошна. З’явилося розпорядження, у якому є перелік виробничо- комерційних фірм, які беруть участь у конкурсі. Так-так, закупки проводитимуться на конкурсних засадах серед... обмеженого числа учасників. Уся закуплена таким чином пшениця зберігатиметься на чотирьох підприємствах області — ВАТ «Дніпромлин», криворізьких комбінатах хлібопродуктів №1 і №2 і Привільнянському хлібоприймальному пункті. Причому, все — на пільгових умовах збереження й переробки.

Страшно навіть уявити, якою буде ціна простої хлібини, коли закінчаться ці 170 тисяч. Адже річна потреба населення області, за словами заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації А.Шевченка, не менше 300 тис. тонн зерна.

Стан справ у Дніпропетровській області був би значно кращим, вважає Микола Швець, але: «Прем’єр повинен виконати січневий указ Президента про регіональні повноваження Донецька та Дніпропетровська. Але досі В.Ющенко не підписав необхідні документи».

Хоча губернатор оптимізму не втрачає. На останньому рандеву з Президентом обговорювалось і те, що: «Вільногірський ГЗК, регіональні родовища газу й нафти повинні перейти в управління Дніпропетровської області. Нашому дамо раду самі...»

Ідею зустріли з розумінням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі