Перший Київміськбуд: півстоліття на будівельному майданчику

Поділитися
Якось непомітно такі поняття, як «гасло», «девіз», «кредо», почали витіснятися новомовним убогим породженням «слоган»...

Якось непомітно такі поняття, як «гасло», «девіз», «кредо», почали витіснятися новомовним убогим породженням «слоган». ВАТ трест «Київміськбуд-1» імені М.П.Загороднього декларує себе, як «компанія, що має почуття». Це не слоган, це кредо. Зроблене Першим Київміськбудом за 50 років свідчить: виробнича необхідність для його працівників була вторинною, а справжнім спонукальним мотивом до творення завжди було й залишається почуття, що диктує необхідність оновлення, без якого суспільство втрачає здатність до розвитку.

Завдяки зусиллям трудового колективу компанії за ці роки на карті сучасного Києва з’явилося 45 мікрорайонів і житлових кварталів, вона брала участь у забудові 10 районів Київської області. Було споруджено близько 10,9 млн. квадратних метрів житла і, крім того, 93 школи, 150 дитячих садків, 10 АТС, 400 об’єктів соцкультпобуту, проведено реконструкцію площі Слави, Бессарабської площі, бульвару Дружби народів, вулиць Довженка й Теліги. Усього не перелічити, а хочеться ж згадати і храм Святої Трійці на Троєщині, і Оболонські Липки, і кінотеатри «Київська Русь», «Зоряний», «Братислава» та безліч інших об’єктів, без яких, як казав поет, сьогодні Київ неможливий.

Про те, чим займається компанія тепер, про її можливості та перспективи розповідає голова спостережної ради ВАТ «Трест «Київміськбуд-1 імені М.Загороднього» Олексій ОМЕЛЬЯНЕНКО.

— Олексію Анатолійовичу, наскільки Перший Київміськбуд відповідає сучасним вимогам, які висуваються до будівельних компаній?

— Наша компанія — це сучасне підприємство, що складається з десяти управлінь: чотирьох будівельно-монтажних, оздоблювального, механізації будівництва, управлінь справами, ресурсного забезпечення, соціальних питань, а також трьох служб — інженерної, інвестиційної та замовника. Трест також має дві виробничі бази, арматурні, ковальсько-пресові, ремонтно-механічні та столярні цехи, розчинно-бетонний вузол, автомобільне та складське господарства, сантехнічні, електромонтажні дільниці, дільниця піднімальних механізмів, цех алюмінієвих конструкцій тощо. Усе це дозволяє нам забезпечувати високу якість будівельно-монтажних робіт за рахунок впровадження нових будівельних матеріалів і сучасних технологій, підвищення рівня професіоналізму працівників, модернізації виробничої бази. Так, монолітно-каркасне будівництво ведеться із застосуванням збірно-щитової опалубки PERI, DOKA й бетононасосів MEСBO. Для будівництва висотних споруд придбали баштові крани POTAIN.

За всі ці роки трест зарекомендував себе як компанія, що будує «під ключ» якісно і вчасно об’єкти будь-якої складності. Сьогодні ми також виконуємо функції замовника й інвестора будівництва.

— Житлове будівництво — основний вид вашої діяльності?

— Безумовно, але це не є виключним напрямом. Споруджуємо об’єкти соціальної сфери — поліклініки, школи, лікарні, магазини, освоюємо такі специфічні об’єкти, як підземні простори. Можна сказати, трест «Київміськбуд-1» імені М.Загороднього — досить різнобічна компанія, що не замикається на вузькій спеціалізації. Виконувати всі види будівництва — це наша стратегія, під яку ми розвиваємо структуру, створюємо інтегровану матеріальну базу, яка дозволяє виконувати земляні, монтажні, транспортні й інші роботи. Звісно, це пов’язано з певними фінансовими витратами, але ми готові до них заради того, щоб задовольняти найрізноманітніші вимоги клієнтів.

— Свого часу трест виконував роботи далеко за межами Києва. Навіть брав участь у відновленні Ташкента після руйнівного землетрусу. Що ви можете сказати про сучасну географію вашої діяльності?

— Так, у нас великий досвід роботи за межами Києва. Але зараз ми за них не виходимо, бо дійшли висновку, що керувати такими проектами на відстані досить складно. Як із погляду якості й дотримання графіків робіт, так і з погляду контролю над фінансовою складовою всього процесу. На жаль, керування поки що ведеться в «ручному режимі». Ми вибудовуємо автоматизовану систему управлінського контролю, що дозволить нам здійснювати ефективне керівництво проектами, включно з іншими регіонами. Коли буде розписано всі бізнес-процеси, затверджено бюджети й графіки, керівники на місцях чітко знатимуть свої обов’язки та рівень відповідальності, знадобиться набагато менше часу для контролювання віддалених об’єктів.

— У місті чимало інших будівельних компаній. У таких умовах важко боротися за місце під сонцем?

— Будівництво нині на піднесенні, й говорити про якусь серйозну конкурентну боротьбу не доводиться. Замовлень набрати можна багато, була б можливість їх виконувати. У нас зараз близько 3 тисяч працівників, і за керованістю на даний момент це оптимальна кількість. Щороку ми будуємо майже 100 тисяч квадратних метрів і найближчим часом не ставимо перед собою завдання збільшувати ці обсяги. Ось коли впровадимо програму, яка дасть можливість об’єднати всі будівельні процеси в єдине ціле, мати постійну аналітику всього, що відбувається в компанії, стежити за рентабельністю, собівартістю, — тоді можна буде говорити про розширення.

— Скажіть, система управління, над впровадженням якої ви нині працюєте, — це власне ноу-хау компанії чи запозичений досвід?

— Було б набагато простіше без зайвого клопоту купити готовий продукт. Але біда в тому, що таких програм у будівельній галузі не існує, — у цій царині ми першопрохідники, тому іноді зіштовхуємося з певними труднощами. Доводиться самостійно вникати в безліч подробиць, допомагати розробникам, спрямовувати їх. Є програми, які дозволяють вирішувати локальні завдання — облік матеріалів, робочого часу і т.п., але комплексних ще ніхто не розробляв. Гадаю, коли роботу над автоматичною системою управління буде завершено, ми зможемо її продавати іншим компаніям, і відбою від покупців не буде, бо вона значно полегшить керівництво будівельним підприємством і підвищить його ефективність.

— Олексію Анатолійовичу, Перший Київміськбуд працює в Києві, будує тут житло, інші об’єкти, без яких столиці не обійтися. А як складаються стосунки з міською владою, адже від неї в такому бізнесі залежить дуже багато?

— Звісно, компанія, що понад півстоліття пропрацювала на будівельному ринку столиці, виконала для неї низку винятково важливих завдань, причому в такі терміни, в які інші нізащо не вклалися б, на мою думку, має право розраховувати на особливе ставлення з боку міської влади. Коли міський голова казав: «А що, хлопці, встигнете до параду, аби танки могли пройти?» — ми відповідали: «Так». 2000 року всього за 64 дні провели реконструкцію площі Слави до Дня Перемоги, ударними темпами спорудили «Метроград» на площі Льва Толстого й Бессарабки, завершений до десятиліття Незалежності України. До речі, саме тоді й був парад. Та й відрахування компанії до міського бюджету і різних фондів лише торік становили приблизно 20 млн. грн. Але коли ми звертаємося з якимсь питанням до столичної влади, для нас не роблять жодних винятків. Ми йдемо в одному ряду з іншими фірмами та компаніями, зацікавленими у відведенні землі, і не висуваємо з цього приводу претензій. Інша річ, коли бачиш, що деяким структурам у Києві вдається досить легко оформити для себе ті ж таки земельні майданчики, причому не один-два й навіть не десять, а набагато більше. Будувати вони там нічого не планують, земля сама по собі дуже ходовий товар, а ціна на хороші майданчики сягає 10 млн. дол., ось і роблять на цьому бізнес. Це справді кривдно, адже для будівництва в Києві залишається дедалі менше місця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі