Переговори України і ЄС гальмує аграрне питання - Економіка - dt.ua

Переговори України і ЄС гальмує аграрне питання

10 лютого, 2011, 09:19 Роздрукувати

Керівник Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло вважає, що переговори України і ЄС щодо зони вільної торгівлі гальмує аграрне питання.

 

У Києві триває п’ятнадцятий раунд переговорів між Україною та ЄС про створення зони вільної торгівлі. Переговірники вже назвали цю зустріч стратегічно важливою, адже вона визначить подальшу тактику завершення переговорного процесу.

У свою чергу експерти переконані, що так швидко досягти згоди сторонам не вдасться, адже є непорозуміння щодо аграрних ринків.

Основними питаннями порядку денного переговорів уже традиційно є лібералізація товарних ринків, торгівля послугами, санітарні та фітосанітарні заходи, торговельні аспекти енергетичної співпраці. В уряді вважають, що зараз позиції сторін щодо підписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС узгоджені на 90%, а 10% - це спірні питання, які потребують обговорення.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров висунув ідею розділити цю угоду на дві: зараз підписати домовленість щодо тих позицій, які повністю узгоджені, а ті позиції, щодо яких триває дискусія, винести в наступну угоду. Консенсусу сторони ніяк не можуть дійти щодо агропромислового сектору.

Чи погодиться Євросоюз на поетапне підписання угоди і чи «дотисне» Україну погодитися на невигідні їй умови торгівлі сільгосппродукцією, невідомо. В свою чергу керівник Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло припускає, що саме доступ до аграрних ринків став каменем спотикання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

«Європа має традиційно високий захист своїх аграрних ринків. Вона, очевидно, не бажає пускати українську продукцію на ці ринки. Я вважаю, що на перешкоді стають нові члени ЄС, які бояться проникнення української сільгосппродукції на свою територію»,- зазначив Жаліло.

Нагадаємо, 18 лютого буде три роки, як Україна та Євросоюз почали переговори про угоди про зону вільної торгівлі.

За матеріалами Deutsche Welle

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >