Передача абонентської бази споживачів газу залежить від Держрегслужби – глава "Нафтогазу"

Поділитися
Передача абонентської бази споживачів газу залежить від Держрегслужби – глава "Нафтогазу" © bbc.com
Абонентська база повинна зберігатися в "Укртрансгазі".

Постанова уряду №867 від 19 жовтня 2018 року про продовження спецзобов'язань (ПСО) і поступове підвищення ціни на газ для населення не була погоджена з Державною регуляторною службою (ДРС) в частині передачі облгазами бази абонентів Мінфіну, що ставить під загрозу таку передачу. Про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на "Українському енергетичному тижні".

"Якщо ця постанова запрацює і облгази цю базу передадуть, то вже на початку наступного року можна буде провести монетизацію. Якщо цю базу не розкриють, то це пересунеться на більш тривалий термін. Механізмом цього перенесення, наскільки я розумію, будуть судові спори облгазів на основі того, що ДРС не дало погодження саме в цій частині постанови", – сказав Коболєв.

Він зазначив, що без передачі абонентської бази на ринку буде зберігатися схема розкрадання газу, продаваного "Нафтогазом" за пільговими цінами, їх обсяг раніше глава "Нафтогазу" оцінив до 2 млрд куб. м або $ 700 млн за поточними цінами.

Глава "Нафтогазу" розповів, що згодом абонентська база, як у цивілізованих країнах, повинна зберігатися у оператора мережі високого тиску (в "Укртрансгазі") і бути відкритою для всього ринку.

"Це дозволить будь-якому споживачу, якщо він хоче змінити постачальника, зробити це легко і просто", – пояснив Коболєв.

За його словами, поки приватним постачальникам побутові споживачі нецікаві, так як ціна постачань їм за ПСО становить 8,5 тис. грн за 1 тис. куб. м, а ринкова – 12 тис. грн за 1 тис. куб. м.

Голова правління "Нафтогазу" також піддав критиці Антимонопольний комітет України і регулятора - НКРЕКП через відсутність покарань облгазів та інших газозбутових компаній, які зловживають своїм монопольним становищем. В якості прикладу він навів безуспішні спроби співробітниці НАК у Київській області протягом більше трьох місяців змінити постачальника на "Нафтогаз". "Це називається зловживанням монопольним становищем на чистому та неприхованому безсовісному вигляді. Їй просто не дають цього зробити", – констатував Коболєв.

Він також нагадав, як свого часу "Київгаз" розіслав киянам платіжки з неіснуючими штрафами і пенями, однак не був оштрафований або якось інакше покараний ні АМКУ, ні регулятором.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів постановою №867 від 19 жовтня 2018 року продовжив спецобязательства "Нафтогазу" продавати природний газ для населення, релігійних організацій та виробників теплової енергії до 1 травня 2020 року. Уряд також переглянув формулу розрахунку ціни для продажу газу за ПСО, підвищивши її на 23,5% – до 8,55 тис. грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ і витратами на транспортування і постачання). Для її визначення за основу була взята середньоарифметична ціна продажу/поставки газу НАК промисловим споживачам за липень-вересень поточного року в розмірі 8,98 тис. грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ і витрат на транспортування і поставку).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі