Перебої з соціальними платежами пояснюються ручним режимом роботи Держказначейства

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Перебої з соціальними платежами пояснюються ручним режимом роботи Держказначейства Ігор Шумило
У влади є багато різних груп впливу, зацікавлених в освоєнні коштів по статті "капітальні витрати" або "інвестиції" як для отримання політичних, так і найчастіше корупційних вигод.

Через невідповідність поточних макропоказників прогнозами і планами, закладеним у держбюджеті, і відповідного недобір податкових надходжень розподіл коштів з рахунків Держказначейства проводиться в ручному режимі. Цим і пояснюються перебої з платежами, так як помилки і зловживання в цьому випадку неминучі.

Таку думку в коментарі для ZN.UA висловив екс-виконавчий директор з економічних питань НБУ Ігор Шумило.

"В умовах недобору запланованих надходжень йде постійна боротьба за дефіцитний фінансовий ресурс серед ключових розпорядників бюджетних коштів. Одна справа, коли працює налагоджений механізм автоматичного розподілу між ними справно надходять доходів, і зовсім інша, коли доводиться визначати пріоритети фінансування в ручному режимі - у такому разі не уникнути як різних порушень, так і перебоїв з платежами, що виникають через вплив "суб'єктивного фактора". Тим більше, що у владі є багато різних груп впливу, зацікавлених в освоєнні коштів по статті "капітальні витрати" або "інвестиції" як для отримання політичних, так і найчастіше корупційних вигод", - розповідає експерт.

Але ключова проблема, яка призводить до такої ситуації, на думку Шумила, - це з року в рік традиційно завышаемые економічні очікування і прогнози, які підганяються під час зростаючі бюджетні апетити. План доходів в Україні - це вже традиційно деяка "необ'єктивна реальність". Щоб життя було спокійніше - він традиційно доводиться таким, що не відповідає економічним реаліям. Це змушує перебувати завжди "в тонусі" податківців, які, в свою чергу - вичавлюють всі можливі соки з легального бізнесу, замість того, щоб займатися адмініструванням податкових надходжень.

Ця практика (завищення бюджетних прогнозів і планів), - розповів експерт, є предметом постійних дискусій та з МВФ, експерти якого наполягають, що у системі держфінансів повинні обов'язково існувати "буфери" або запаси міцності, на випадок розвитку негативних сценаріїв.

За його словами, намагатися створити такий буфер, постійно збільшуючи податкове навантаження на економіку в догоду бюджетним запитам - хибний і вкрай небезпечний шлях, так як проблема недонадходжень при цьому напевно посилиться. !zn

Читайте також:

Тривале стояння на перехрестях

Влада не зацікавлена в успішних реформ, необхідних МВФ, - екс-чиновник НБУ

У співпраці з МВФ програма дій більш важлива, ніж гроші, - екс-чиновник НБУ

Влада просто заграє з бідними, коли говорить про підвищення тарифів для багатих - екс-чиновник НБУ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі