Пенсійна реформа: українці будуть платити нові внески і отримають по дві пенсії

Поділитися
Пенсійна реформа: українці будуть платити нові внески і отримають по дві пенсії © відкриті джерела
Всі українці зобов'язані будуть сплачувати додатковий внесок в рахунок майбутньої пенсії.

У Верховній Раді зареєстрували новий законопроект щодо пенсійної реформи. Автор документу № 2683 – голова профільного комітету і депутат від партії "Слуга народу" Галина Третьякова. Про це у своєму матеріалі пише obozrevatel.

Наголошується, що фактично це продовження розпочатих ще минулою владою нововведень. Якщо документ ухвалять, всі українці зобов'язані будуть сплачувати додатковий внесок на пенсію, але при цьому зможуть у майбутньому отримувати дві виплати.

"Зараз на пенсію українці віддають 18,8% зарплати (частина єдиного соцвнеску). Зібраних грошей катастрофічно не вистачає, дефіцит Пенсійного фонду сягнув понад 170 млрд грн і продовжує зростати... Розмір внеску буде підвищуватися поетапно. В самому законопроекті підрахували, що з 2023 по 2030 рік будуть платити по 3% з зарплати, до 2030-го – 4%, з 2040-го – 6%, а до 2050 року – 7% щомісяця", - пише автор матеріалу.

"Стартовий внесок 3% – мізер, з яким розраховувати на гідну другу виплату не варто. Але є і позитивна новина – працівник за своїм бажанням має право платити більше, пропорційно повинен збільшувати внесок і роботодавець. Отже, у 2023 р. всі обов'язково, згідно з документом, повинні будуть віддати 1% з власної кишені і ще два відсотки зарплати – роботодавець", - йдеться в статті.

При невеликих відрахуваннях друга виплата, швидше, може вважатися надбавкою до пенсії, а не гарантією безбідної старості. Головний принцип – скільки відклав, стільки й отримав.

Раніше у ПФУ повідомили про умови виходу на пенсію в 2020 році.

Найбільша стаття держбюджету - дотації Пенсійного фонду (ПФУ), що перевищують 170 мільярдів гривень.

Як вийти з піке нарощування цього дефіциту ПФУ, керівники країни не знають. Проблема не тільки в різкому зменшенні робочої сили з-за еміграції або старіння нації, також різко падає кількість учасників системи соціального страхування. За оцінками Світового банку, кількість застрахованих становить лише 52% від кількості працездатних в Україні. Де решта? Навіть якщо половина з них виїхали на заробітки за кордон, виходить, що решта просто працюють в "тіні". А за пенсією прийдуть усі.

Докладніше читайте в статті "Успішно реформувати пенсійну систему можна. Розповідаємо, як" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі