Пекін масово скуповує знецінені акції через обвал фондової біржі – FT

Поділитися
Пекін масово скуповує знецінені акції через обвал фондової біржі – FT Влада КНР скуповує цінні папери через паніку на фондовому ринку. Ілюстрація © asiareport.ru
Тим часом, індекси Шанхайської і Шеньчженьської бірж продовжують скорочуватися.

Центральний банк Китаю намагається допомогти фондовим біржам стабілізуватися, поки інвестори продовжують масово розпродувати все, що тільки можуть. Хоча половина ринку призупинила котирування.

Про це сьогодні пише Financial Times, описуючи ситуацію станом на початок торгів сьогодні вранці. Шанхайська фондова біржа сьогодні обвалилася ще на 3,7%, а на початку торгів цей показник зріс до 8%. Індекс фондової біржі Шеньчженю скоротився на 3%.

Пекін намагається стабілізувати ситуацію на ринку цінних паперів, на якому панує паніка. Народний банк Китаю допомагає державній Корпорації фінансової безпеки Китаю фінансово у протистоянні "систематичним чи регіональним фінансовим ризикам".

Це означає, що Корпорація фінансової безпеки скуповує напряму цінні папери за гроші Народного банку Китаю. Хоча зазвичай вона лише дає позики брокерам, щоб підтримати маржинальне кредитування.

Банк також виділив 41,8 мільярдів доларів кредиту брокерам, щоб вони могли купувати частки, які інвестори намагаються якомога швидше продати.

"Панує атмосфера паніки на ринку і масштабне ірраціональне скидання часток, що спричиняє напругу для ліквідності", - заявили в Корпорації фінансової безпеки Китаю.

Офіційний Пекін також порадив державним компаніям не піддаватися паніці і не продавати частки за безцінь. Однак, поки паніка триває, цінні папери компаній продовжують втрачати вартість. 50% ринку взагалі сьогодні не вишли на торги. А згідно з підрахунками Bloomberg, втрати становлять 2,6 трильйони доларів.

Вчора стало відомо, що китайська фондова біржа обвалилася, а втрати склали близько трьох трильйонів доларів. Критична ситуація виникла через маржинальну торгівлю, або використання боргів для купівлі цінних паперів. Вона породила побоювання появи "економічної бульбашки".

Офіційний Пекін намагався стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, скорочуючи первинну публічну пропозицію і зменшивши торгові збори. Але все це не спрацювало.

Торік в МВФ визнали, що Китай обігнав США і став першою економікою в світі. Свій економічний успіх Пекін намагався використати для посилення політичної ваги в світі. Нещодавно в Китаї офіційно створили "конкурента" Світового банку і МВФ. Головою АБІІ швидше за все стане колишній міністр фінансів Китаю Цзінь Ліцюнь. А сам банк запрацює наприкінці 2015 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі