Павлуша: Інвестиції в розширення ГТС України вдесятеро ефективніші, ніж у маршрути в обхід України

Поділитися
Інвестиції в розширення газотранспортної мережі України є в 10 разів ефективнішими, ніж у пропоновані в обхід України маршрути, орієнтовані на ті ж самі ресурси природного газу...

Інвестиції в розширення газотранспортної мережі України є в 10 разів ефективнішими, ніж у пропоновані в обхід України маршрути, орієнтовані на ті ж самі ресурси природного газу. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявив заступник міністра палива і енергетики України Сергій Павлуша.

За його словами, Європейському союзу невигідно фінансувати будівництво альтернативних газопроводів «Північний потік» і «Південний потік».

«Строки будівництва магістральних газопроводів в Україні менші, і нема таких екологічних проблем, як у нових проектів в обхід нашої території, відсутні такі технологічні ризики. Образно кажучи, за 2 млрд. дол. в Україні можна побудувати те, що поза її територією обійдеться в 22 млрд дол.», — підкреслив він.

Заступник міністра нагадав, що вартість проектів модернізації ГТС, які були презентовані Україною на Міжнародній інвестиційній конференції в Брюсселі, склала 2,5 млрд. дол.

При цьому він уточнив, що близько 616 млн. дол. необхідно для модернізації лінійної частини магістральних газопроводів «Союз», «Прогрес», Уренгой—Помари—Ужгород, Єлець—Кременчук—Кривий Ріг і Ананьєв—Тирасполь—Ізмаїл; близько 1,4 млрд. дол. буде потрібно на проведення модернізації компресорних станцій на вказаних газопроводах; близько 455 млн. дол. — на інвестпроекти по модернізації ПХГ; трохи більше 60 млн. дол. — на модернізацію устаткування газовимірювальних станцій на виході з газотранспортної системи України, тобто на Заході країни.

За словами Сергія Павлуші, на конференції у Брюсселі Україна чітко продемонструвала Європі, що реалізація зазначених газотранспортних проектів сприятиме забезпеченню зростаючих потреб європейців у газі в середньостроковій перспективі.

«Тобто ви витрачаєте приблизно 1 млрд. дол. — отримуєте можливість додатково імпортувати 30 млрд. кубометрів газу на рік. Витрачаєте 2 млрд. дол. на розширення ГТС України — отримуєте ще більші транзитні можливості: збільшення транзиту до 60 млрд. кубометрів плюс до існуючих», — пояснив він.

Докладніше читайте в інтерв’ю Алли Єрьоменко з Сергієм Павлушею у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі