Патріотичні інвестиції. «Нібулон» відкрив на Полтавщині ще один елеваторний комплекс. Найсучасніший

Поділитися
8 жовтня компанія «Нібулон» урочисто відкрила новий, надсучасний елеваторний комплекс у селі Мар’янівка Гребінківського району Полтавської області...

8 жовтня компанія «Нібулон» урочисто відкрила новий, надсучасний елеваторний комплекс у селі Мар’янівка Гребінківського району Полтавської області. Комплекс став уже шостим побудованим на Полтавщині об’єктом компанії в рамках патріотичної інвестиційної програми з відродження річок Дніпра та Південного Бугу як транспортних судноплавних артерій України загальною вартістю 470 млн. дол.

Кожен новий об’єкт компанії покращує життя регіону, пожвавлює його економіку, істотно підвищуючи рентабельність аграрного бізнесу для всіх без винятку господарств у радіусі 60—100 км. А відродження річкового судноплавства здатне підняти АПК у масштабі всієї країни. У принципі, це розуміють практично всі, проте «Нібулону» в процесі реалізації історичного для України інвестпроекту доводиться мати справу як з доброзичливим ставленням керівництва регіонів, так і з нездоланними бюрократичними перешкодами, а інколи — і відверто ворожими діями чиновників та конкурентів. Визнання масштабної інвестпрограми «Нібулона» на державному рівні, надання їй статусу національної та внесення її в національну інвестиційну програму вирішили б багато штучних проблем.

Елеватор ХХI століття

В умовах фінансової кризи величезний високотехнологічний комплекс із приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур потужністю 76,8 тис. тонн «Нібулон» побудував у рекордно стислий термін — менш як за два місяці. «Ми розпочали будівництво 15 серпня. А на перше жовтня підприємство отримало практично всі необхідні дозвільні документи, які дозволяють йому вести господарську діяльність, — розповів генеральний директор ТОВ СП «Нібулон», Герой України Олексій Вадатурський. — Таких рекордів наша компанія ще не знала. На будівництві було задіяно 49 організацій, щодоби працювало понад 1200 будівельників. Я вдячний усім, хто прийняв ритм, ідеологію нашої компанії і впорався з цим непростим завданням».

За добу елеватор у Мар’янівці може приймати до 4 тис. тонн сільгосппродукції і стільки ж одночасно відвантажувати. Вартість об’єкта перевищує 140 млн. грн. Тут прокладено майже 31 тис. кв. м бетонних і асфальтованих доріг; встановлено 2691 км водогінних і каналізаційних мереж; використано 2640 т металоконструкцій.

На об’єкті, на відміну від попередніх, побудовано просторіший адміністративно-лабораторний корпус. Встановлено сучасні залізничні ваги, яких раніше не доводилося монтувати. «Кожен наш нововведений об’єкт побудований за модульним принципом, але кожен із модулів при цьому вдосконалюється, — підкреслив Олексій Вадатурський. — Перевага цього об’єкта в тому, що ми абсолютно по-новому подивилися на умови праці адміністративно-лабораторного персоналу і зробили все, аби лабораторія в Мар’янівці була найкращою на Полтавщині. Кожен наступний об’єкт ми будуємо краще за попередній. Ми вдосконалюємося, ростемо й розвиваємося, робимо все, щоб створити максимум умов для наших працівників і для гарантовано якісного обслуговування аграріїв».

На будівництві елеватора в Мар’янівці, як, утім, і на всіх об’єктах «Нібулона», використовували лише найсучасніші матеріали й технології, встановлено надсучасне обладнання провідних зарубіжних і вітчизняних компаній. Зокрема: зерноперевантажувальну лінію поставила данська компанія Cimbria unigrain a/s; зерноочищувачі — Schmidt-seeger ag (Німеччина); сушарки — Mathews (США); фільтрувальне обладнання — Simatek a/s (Бельгія); автомобільні ваги — «Булат» (Україна); залізничні ваги — «Пульсар 92» (Україна). Технологічне обладнання поставлене за фінансової підтримки Експортно-кредитного фонду Данії.

Щоб забезпечити бездоганну якість відвантажуваної продукції, лабораторія нового елеватора забезпечена всім необхідним новітнім обладнанням, яке є у світі. У тому числі: аналізаторами зерна Infratec-1241 (виробництва FOSS Analytical AB, Швеція), тепловою сушильною шафою (Binder, Німеччина), інфрачервоним аналізатором Instalab-600, вологоміром зерна (Kетт, Японія).

Нова Мар’янівка

За доброю традицією, «Нібулон» не тільки створює високотехнологічні елеваторні комплекси, а й допомагає населенню в упорядкуванні території міста чи села, де будується об’єкт. Без приємних, а головне — корисних для людей сюрпризів не залишаться і в Мар’янівці. За земельну ділянку під елеватор «Нібулон» відразу заплатив у місцевий бюджет понад 2,4 млн. грн.

Компанія проклала 1,8 км нового і замінила 2 км старого водогону, відремонтувала насосну станцію. Тепер усі без винятку жителі села отримали доступ до централізованого водопостачання. Також буде відремонтовано сільський Будинок культури та відкрито дитячий садок.

У день запуску елеваторного комплексу не менш урочисто було відкрито нову асфальтовану, добре освітлену дорогу, яка простяглася через усе село. Для школярів у подарунок обладнали комп’ютерний клас. Місцева спільнота дуже задоволена, що саме в них працюватиме «Нібулон». Крім усього переліченого, значно поліпшиться ситуація з працевлаштуванням, адже новий елеватор забезпечить роботою близько ста осіб.

Два аграрних лідери

«Ми тут тому, що два лідери мають бути разом, — заявив Олексій Вадатурський. — Полтавська область — лідер з аграрних питань, а «Нібулон» — лідер зернового ринку України. Ми разом удосконалюємося. Я вдячний губернатору Полтавщини за його команду, яка сприяла реалізації інвестпроекту. Сьогодні можу сказати, що інвестиційний клімат на Полтавщині — найкращий з-поміж областей України. Повірте, у мене є можливість порівнювати, як працюється в інших областях і як — тут. Тут усе роблять, щоб реалізувати ідеї президента з модернізації економіки країни».

«Інвестиційний проект «Нібулона», перша черга якого в нашій області завершиться введенням Кременчуцького термінала, має для нас величезне значення, — заявив голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко. — Ми отримаємо серйозні, практично — півмільйонні, ємності для зберігання. Це проект №1 в аграрній галузі нашої області. Щиро вдячний «Нібулону» і закликаю до подальшої співпраці не тільки у плані зберігання, обробки і транспортування зерна, а й у розвитку галузей сільського господарства. Думаю, що «Нібулон» прийшов на нашу землю всерйоз і надовго. Ми разом подумаємо над тим, щоб компанія зайшла ще й на наші землі. У неї є певні амбіційні плани з вирощування зернових. Будемо і в цьому сприяти».

Тільки не треба заздрити

На жаль, не в усіх чиновників в Україні така тверда державна позиція, не всі вони здатні так само ясно побачити перспективу цього проекту і максимально сприяти йому, турбуючись насамперед про економіку та добробут жителів свого регіону. Адже відсутність інвестицій в економіці того чи іншого регіону практично рівноцінна його занепаду, зубожінню населення.

За словами керівництва «Нібулона», адекватно до його глобального бізнес-проекту ставляться в Миколаївській, Полтавській, Запорізькій, Київській Херсонській, Житомирській областях (компанія там працює). Тут створено всі умови для інвесторів, і О.Вадатурський висловив керівництву цих регіонів подяку за плідну співпрацю. Але втручання керівництва деяких регіонів у роботу компанії примушує її відволікатися від вирішення господарських питань. Такі ситуації найчастіше повністю лежать на совісті губернатора і райдержадміністрацій. Компанії не потрібні ні бюджетні кошти, ні гарантії уряду, — їй просто не треба заважати.

«Як засвідчив досвід, в Україні досі є ті, кому заважає наш бізнес. Хоча він не просто декларує, а послідовно втілює політику відкритості й виступає за підвищення стандартів роботи на зерновому ринку, на власному прикладі демонструючи переваги такої роботи й ініціюючи максимальну детінізацію ринку, — заявив Олексій Вадатурський. — Ми розуміємо, що для заздрісників наша компанія завжди залишатиметься «спілим яблуком», яке постійно атакуватимуть голодні «черв’яки» та ті, хто не вміє створювати, а прагне тільки ділити і відбирати. Але й надалі ми працюватимемо відкрито та прозоро, за чіткими правилами гри, дотримуючись вимог закону. Незаконне ж втручання в господарські справи нашої компанії буде оцінене не тільки правоохоронними органами, а й історією і жителями України».

Коментар

Сергій МЕЛЬНИК, перший заступник міністра агрополітики України:

— Вітчизняні аграрії можуть вирощувати понад 50 млн. тонн зерна. Але не слід забувати, що цей продукт треба десь зберігати, аби вони могли продавати його впродовж року за вигідною ціною. Наразі в Україні є близько 800 елеваторів, частина яких потребує ремонту та вдосконалення. Якби кожна область побудувала бодай один об’єкт, схожий на філію «Мар’янівська», то за п’ять років ми могли б модернізувати зернову логістику України.

Такі компанії, як «Нібулон», матимуть достатню підтримку держави, тим більше — у рамках реалізації в країні економічних реформ.

Олександр УДОВІЧЕНКО, голова Полтавської ОДА:

— «Нібулон» — єдина в Україні компанія, що працює у форматі колосальних інвестицій і будує рекордну кількість об’єктів в агросекторі. Гадаю, цей інвестпроект сміливо можна назвати національним. Так його оцінює керівництво держави.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі