Патріотичні бельгійці, скинувшись по 520 євро, позичили уряду 5,7 млрд

Поділитися
Громадяни Бельгії підмінили собою інституційних та міжнародних інвесторів і забезпечили уряду мінімум місяць життя без необхідності рефінансувати борг. Бельгійці придбали випущені спеціально для роздрібних інвесторів держоблігації на 5,7 млрд євро.

Розміщення проходило протягом 10 днів по п'ятницю, і влада розраховувала залучити близько 200 млн євро, пише Financial Times. Але, за повідомленням Бельгійського боргового агентства, громадяни надали суму, яка майже у 30 разів перевищує цю оцінку. Фактично, кожен житель країни позичив уряду 520 євро.

Допомога громадян допомогла значно покращити ситуацію на ринку бельгійського держборгу. 25 листопада прибутковість 10-річних облігацій підскочила до 5,9% після того, як агентство Standard&Poor's знизило кредитний рейтинг країни з АА+ до АА з негативним прогнозом. Агентство пояснило своє рішення тим, що країна з квітня 2010 р. не може сформувати постійно діючий уряд, а держборг, який становить 356 млрд євро, приблизно дорівнює 100% ВВП. Окрім того, Бельгія - одна з найбільш відкритих економік єврозони (обсяг експорту дорівнює 80% ВВП), і «будь-яке скорочення зовнішнього попиту може здійснювати на неї значний негативний вплив», заявили аналітики Standard&Poor's.

Сьогодні на торгах прибутковість 10-річних облігацій становить 4,462%, знизившись на 211 базисних пунктів до закриття п'ятниці. І сьогодні нарешті король Альберт II затвердив постійний склад уряду, до якого увійшли шість партій.

Прибутковість за запропонованими громадянам облігаціями склала 4%; це вище, ніж пропонують банки за вкладами. Основним фактором успішного розміщення стала висока норма заощаджень у Бельгії, вважають у борговому агентстві. Свою роль зіграв і фактор патріотизму, вважають там; за купівлю облігацій, окрім того, агітував колишній прем'єр-міністр Ів Летерм, який пообіцяв сам придбати їх. (Нагадаємо, схожа ситуація також спостерігається і в Італії - там населення країни у пориві патріотизму також скуповує державні облігації, фінансуючи таким чином уряд).

У результаті уряду потрібно буде залучати менше коштів на рефінансування боргу в наступному році. Особливо важливо те, що у разі погіршення ситуації на ринках влада зможе почекати кілька місяців, поки вона не нормалізується, відзначає Анна Леклерк, директор казначейства та ринків капіталу Бельгійського боргового агентства.

Здатність Бельгії залучити гроші у своїх громадян повинна переконати і учасників ринку надавати їй кошти за розумними ставками. «Це демонструє міжнародним інвесторам, що місцеві заощадження можуть бути реальною альтернативою», - каже Петер Ванден Хоут, економіст ING Bank.

На рік Бельгії потрібно рефінансувати близько 80 млрд євро боргу.

Нагадаємо, як повідомляло раніше ZN.UA, український центробанк також взявся за таку ініціативу. Так, зараз держава шукає можливість залучити вільну валюту для фінансування дефіциту бюджету, у зв'язку з чим у Мінфіні та Нацбанку саме і розробляється модель випуску валютних ОВДП для їх продажу населенню і компаніям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі