Памперси та шкільна форма — «в одному пакеті» - Економіка - dt.ua

Памперси та шкільна форма — «в одному пакеті»

18 березня, 2011, 15:48 Роздрукувати Випуск №10, 19 березня-25 березня

У четвер, 17 березня, парламент з подачі президента В.Януковича підвищив розміри допомоги при народженні дитини.

© Getty Images/Fotobank

У четвер, 17 березня, парламент з подачі президента В.Януковича підвищив розміри допомоги при народженні дитини.

Як оперативно повідомили українські інформагентства, допомога надається в сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму для дітей до шести років (816 грн. на сьогодні, 832 — із 1 квітня) — на першу дитину, кратну 60 розмірам — на другу, кратну 120 розмірам прожиткового мінімуму — на третю та кожну наступну.

Усе правильно, все чудово! Але звідки ж тоді економія бюджетних коштів — як підрахували в адміністрації президента, в розмірі 1,45 млрд. грн. на 2011 рік? Усе просто. Якщо з початку цього року діяла норма, відповідно до якої одноразово виплачуються дев’ять прожиткових мінімумів на дитину, то тепер одноразово виплатять десять. А суму, що залишилася, розстрочать: якщо дитина перша — на 24 місяці (було — 12), якщо друга — на 36 місяців (було — 24).

Ну а кому випало щастя народитися третім (четвертим, п’ятим тощо), тому мама з татом зможуть купити на допомогу при народженні й шкільну форму. Або, якщо інфляція залишиться суто українською, хоч би пенал. Адже виплати розтягнуться на 72 місяці, а платитимуть із розрахунку того прожиткового мінімуму, що був на момент народження!

Якщо президентсько-парламентська думка й далі піде в тому ж руслі, то не за горами час, коли гроші по народженню зможуть одержувати самі вусаті парубки з ламким баском. І витрачати не на дорогі фруктово-овочеві пюре, а на пивце з рибкою...

Узагалі четвер, що обіцяв стати у ВР «пенсійним», але так і не став, подарував чимало законодавчих сюрпризів. Депутати успішно прокотили законопроект про стабілізацію соцфондів (№7365), відправивши його на повторне друге читання.

Документ, звичайно, не такий скандальний, як пенсійний, але й у ньому чимало болючих норм. На кшталт того, що жінкам, які сплатили внески до соцфондів менш як за 180 днів за останні 12 місяців, допомога при пологах та вагітності призначається в розмірі не більше мінімальної зарплати.

Як бачимо, реформа соціалки в Україні йде наміченим курсом.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво