Падіння нафтового ринку негативно позначиться на Україні — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Падіння нафтового ринку негативно позначиться на Україні — експерт Нафтовидобувна галузь в Україні зіткнеться з викликами рентабельності © Андрій Товстиженко, DT.UA
Як ситуація на світовому ринку нафти вплине на ціни в Україні.

Хоча від падіння цін на нафту завжди виграють країни-споживачі, тим не менш, в умовах прийдешньої світової економічної кризи дестабілізація ринку нафти лише посилює негативні тенденції в національних економіках. Про це в коментарі ZN.UA повідомив директор НТЦ "Психея" Сергій Сапегін.

Як зазначає Сапегін, з одного боку, для України є можливість зниження цін на нафтопродукти для кінцевого споживача, оскільки велика їх частка імпортується. З іншого - українська нафтовидобувна галузь стоїть перед серйозними викликами рентабельності роботи у зв'язку з низькими світовими цінами на нафту і відносно високою собівартістю видобутку вуглеводнів в Україні.

Багато нафтовидобувних держав також будуть змушені різко знижувати витрати. Прогнозується, що в 2020 році Ірак, Іран, Алжир, Лівія, Ангола і Венесуела найбільше постраждають від кризи, оскільки падіння доходів від нафти складе 50-60%. Щоб вижити, їм доведеться скорочувати соціальні програми, а це стане додатковим чинником дестабілізації ситуації в цих країнах.

Детальніше про ситуацію на ринку нафти і перспективи угоди ОПЕК+ читайте в статті Володимира Кравченка "Залиті нафтою" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі