Овочевий ряд, фруктовий салат... Ціни на овочі та фрукти після незначного сезонного зниження знову почнуть підвищуватися. Основна причина — високий попит на тлі посереднього врожаю

Поділитися
У даний час на ринку овочів цінове затишшя, зумовлене сезонним збільшенням пропозиції. За даними Державного комітету статистики, у серпні ціни на овочі знизилися на 20% порівняно з липнем, а ціни на фрукти — на 12,2%...

У даний час на ринку овочів цінове затишшя, зумовлене сезонним збільшенням пропозиції. За даними Державного комітету статистики, у серпні ціни на овочі знизилися на 20% порівняно з липнем, а ціни на фрукти — на 12,2%. Основна причина, на думку аналітиків, відносне насичення ринку в момент масового збирання картоплі, моркви, цибулі, яблук, груш і слив.

За даними Державної інспекції з контролю за цінами, на початок вересня картоплю на ринках продавали по 0,85 грн./кг. У серпні порівняно з липнем ціни на картоплю нарешті знизилися в середньому по Україні майже на 8%. Моркву підприємці продають по 1,17 грн./кг проти 1,47 у липні, буряк — по 1,0 грн./кг проти 1,21 грн. у липні, цибулю — по 1,39 грн./кг проти 1,8 у липні. Проте масове зниження цін ніяк не вплинуло на капусту. У серпні ціни на цей продукт підвищилися ще на 1,5% і зараз знаходяться на рівні 0,68 грн./кг.

Зауважимо, що цінові коливання стали суттєвими після того, як було заблоковано залізничне сполучення між Україною та Молдовою, Україною та Придністров’ям. Торговці найчастіше возять продукцію, використовуючи пасажирські вагони, уникаючи таким чином сплати мит і зборів.

Експерти думають, що протягом вересня ціни на овочі незначно коливатимуться, а з кінця місяця знову почнуть зростати. Адже крім попиту з боку звичайних споживачів досить високий рівень попиту забезпечений із боку переробних і консервних підприємств. Враховуючи, що репутація, чи, інакше кажучи, якість значної частини врожаю овочів підмочена погодою, очікується посилення конкуренції між переробниками за сировину. Саме цей вид конкуренції дозволив продавцям овочів утримувати ціни на досить високій позначці фактично до середини серпня. Перевищення попиту над пропозицією тягтиме ціни вгору в жовтні—грудні.

З фруктами справи ще гірші. За даними Держкомстату, рівень споживчих цін на фрукти, на відміну від овочів, які почали дешевшати, у січні—серпні зріс на 6%. Притому, що в цей же період минулого року ціни на фрукти знизилися на 8%.

Крім того, що споживачу доведеться звикати до досить дорогих овочів і фруктів, експерти прогнозують підвищення цін на овочеві та фруктові консерви в роздрібній торговій мережі. Переробники очікують високого попиту у сегменті томатів, зокрема на томатну пасту як сировину для виробництва томатного соку, соусу і кетчупу.

Цікаво, як реагуватиме уряд на фруктово-овочеве зростання цін? З одного боку, допустити підвищення цін перед виборами небажано, але з іншого — овочі й фрукти в Держрезерв не закупиш, адже продукт швидкопсувний. Та й гроші бюджетні всі на зерно витратили...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі