Остаточна відстрочка ЗВТ: текст заяви ЕС і можливості для України

Поділитися
Остаточна відстрочка ЗВТ: текст заяви ЕС і можливості для України ЗВТ відкладена. Але частково угода виконуватися все-таки буде
Незважаючи на фінальне рішення відкласти асоціацію України з ЄС на більше, ніж рік, Євросоюз схвалив часткову імплементацію та показово підкреслив це для Росії.

Рада ЄС із загальних питань прийняла рішення відкласти запровадження зони вільної торгівлі з Україною до кінця 2015 року.

Про це йдеться у спільній заяві Ради ЄС і Європейської Комісії.

Таким чином офіційно закріплено рішення за результатами тристоронньої зустрічі 12 вересня в Брюсселі.

Текст заяви наводиться нижче:

"Рада ЄС і Європейська Комісія:

1. Вітають ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, що являє собою єдиний інструмент, Верховною Радою України і згоду, надану Європейським Парламентом 16 вересня, і чекають якнайшвидшого завершення ратифікації документа всіма країнами-членами.

2. Посилаються на спільну міністерську заяву від 12 вересня по впровадженню Угоди про асоціацію, включно з ГВЗВТ, і підкреслюють важливість для всіх сторін строго слідувати своїм зобов'язання. Ця заява - невід'ємна частина всеосяжного мирного процесу в Україні з повагою територіальної цілісності України і права країни самостійно визначати власну долю.

3. Нагадують, що Угода про асоціацію є двосторонньою угодою, тому будь-які поправки можуть бути здійснені тільки на прохання однієї із сторін і в разі згоди іншої - відповідно з механізмами, передбаченими в тексті, міжнародним правом та з допомогою відповідних внутрішніх процедур сторін.

4. Після початку тимчасового застосування відповідних положень Розділів i-III І V-VII закликають Україну продовжити процес передбачених реформ і економічної модернізації згідно з її міжнародними зобов'язаннями та за підтримки та моніторингу ЄС.

5. Підтверджують важливість адекватної підготовки впровадження Розділу IV Угоди про асоціацію відповідно з часовими рамками зазначеними в рішенні Ради, та беручи до уваги міжнародні зобов'язання України".

Аналізуючи даний текст, можна припустити, що заява Ради ЄС та Єврокомісії також є і своєрідною відповіддю на претензії російської сторони і Володимира Путіна особисто. Нагадаємо, що раніше Путін надіслав листи президенту України Петру Порошенко і главі ЄК Жозе Мануелю Баррозу. В цих листах президент РФ вимагав не просто відкласти створення ЗВТ між Україною та Європою, а й уточнював, що для Росії неприйнятне навіть часткове виконання угоди, наприклад, приведення законодавства України до європейських норм.

Відповідно до третього пункту заяви, Єврокомісія і Європейська рада нагадують, що ратифікована Угода виправленню третьою стороною не підлягає, і може бути змінене лише на прохання України чи ЄС і тільки за згодою іншої сторони.

Не менш важливим є і четвертий пункт, в якому ЄК та Рада ЄС закликають Україну продовжити процес впровадження реформ та економічної модернізації.

Нагадаємо, 16 вересня, під час дебатів у Європарламенті перед спільною з Верховною Радою ратифікацією Угоди про асоціацію, єврокомісар з питань торгівлі Карл де Гухт заявляв, що ЄС може змінити рішення про відстрочення ЗВТ, якщо Росія порушить тристоронні брюссельські домовленості.

Також відзначимо, що прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав постанову про введення мит для українських товарів, яка набуде чинності, якщо Росія побачить хоча б часткове застосування економічних статей угоди про асоціацію з ЄС. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі