"Ощадбанк" випустить для переселенців платіжні картки-пенсійні посвідчення

Поділитися
"Ощадбанк" випустить для переселенців платіжні картки-пенсійні посвідчення Переселенцям видадуть картки-посвідчення на термін до 3-х років © kievcity.gov.ua
Карта буде містити графічну та електронну інформацію про власника і його електронний цифровий підпис.

Кабінет міністрів україни зобов'язав Пенсійний фонд до 15 квітня 2016 року розробити та погодити з Міністерством соціальної політики і державним "Ощадбанком" порядок емісії платіжних карток, які одночасно будуть пенсійним посвідченням.

Зміни в порядок здійснення соцвиплат "переселенцям" - внутрішньо переміщеним особам затверджені постановою Кабміну №167 від 14 березня, опублікованою на урядовому сайті.

Згідно з документом, карта буде містити графічну та електронну інформацію про власника і його електронний цифровий підпис. Також Кабмін зобов'язав Пенсійний фонд розробити порядок обміну інформацією з "Ощадбанком" для відкриття рахунків одержувачам пенсій.

Термін дії картки складе до 3 років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах "Ощадбанку" перші 2 рази кожні 6 місяців, надалі - кожні 12 місяців. Після закінчення терміну дії картки вона буде перевыпускаться за рахунок банку.

Читайте також: Ролик про вимушених переселенців з Донбасу отримав два золота на конкурсі соціальної реклами

Крім того, Кабмін зобов'язав "Ощадбанк" до 1 липня 2016 року забезпечити за зверненням внутрішньо переміщених осіб відкриття їм рахунків і видачу платіжних карток, а не пізніше ніж 1 серпня 2016 року почати за зверненням клієнтів виготовлення та обмін існуючих платіжних карток на платіжні картки, які одночасно є пенсійним посвідченням, за свій рахунок.

За оцінками Міністерства соціальної політики України, на 14 березня поточного року на обліку перебуває 1 млн. 744 тис. 788 внутрішніх переселенців з Донбасу та Криму.

У грудні 2015 року за ініціативою Мінфіну Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, які створюють основу для проведення верифікації всіх одержувачів соціальних виплат і допомоги від держави. За словами міністра фінансів Наталії Яресько, перевірка необхідна для виявлення зловживань, "мертвих душ" і невідповідностей критеріям отримання соціальної допомоги.

За оцінками Мінфіну, верифікація дозволить заощадити на витратах держбюджету 5 млрд грн.

Раніше стало відомо про те, що ЄС додатково виділить 20 млн євро на підтримку постраждалим від війни в Донбасі. Більше половини коштів нового гуманітарного пакета призначені для осіб, які проживають в окупованих районах Сходу України.

За станом на 1 лютого 2016 року кількість зареєстрованих переселенців в Україні становила 1,7 млн осіб. Між тим, СБУ вважає, що від 500 тис. до 900 тис. зареєстрованих "переселенців" є "фейковими". У свою чергу волонтери навпаки вважають, що офіційна цифра дуже занижена. Детальніше про становище переселенців в Україні читайте у статті "Не помічати - простіше. Влада перевірить переселенців" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі