Ощадбанк обрав нового главу наглядової ради та розподілив посади

Поділитися
Ощадбанк обрав нового главу наглядової ради та розподілив посади Відбулося перше засідання оновленої спостережної ради © Андрій Пишний / Facebook
Зміни в Ощадбанку протягом декількох місяців супроводжувалися скандалами

Підведені підсумки першого засідання оновленої наглядової ради державного Ощадбанку, що проходив 3-4 грудня. Прес-служба фінустанови повідомила про обрання голови наглядової ради., а також представила інших його членів. Склад наглядової ради повністю змінився.

Головою наглядової ради державного " Ощадбанку (Київ) обрано Байбу Апін, про яку в Україні мало що відомо. Як повідомляється на сайті банку, Апін понад 15 років працює в консалтингу з інформаційних технологій та управління цифровою трансформацією в країнах пострадянського простору.

Згідно з повідомленням, заступником голови наглядової ради обрано екс-міністра фінансів Ігоря Мітюкова, який також очолив комітет з питань призначень та винагород посадовим особам. Головою комітету з питань аудиту був обраний Пітер Бріггс, а комітет з питань ризиків, до складу якого входить підкомітет по роботі з проблемними кредитами, очолив Хуан Енріке Перес Калот.

Прес-служба уточнила, що до складу наглядової ради також увійшли незалежні члени Міхаель Вайнштейн, Янне Хар'юнпаа, представник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Юлія Пашко і від президента України - Юрій Храмов.

Мітюков має понад 40 років досвіду роботи в різних фінансових і урядових установах. З 2008-го по 2014 рік він працював управляючим директором інвестиційного банку Morgan Stanly, очолював український офіс. У листопаді 2016 року був призначений головою наглядової ради ПАТ "Національний депозитарій України".

Досвід роботи Бріггса в банківській сфері понд 40 років, половину з яких він пропрацював консультантом міжнародних фінансових установ, в тому числі консалтингової групи ING Group.

Калот, керуючий директор мадридської Panorama Consulting S. L., має більш ніж 30-річний досвід в банківському секторі Іспанії, Італії та Великої Британії. З 2008 року він очолює власний консалтинг та є членом ради директорів BBVA Switzerland і Ubi Banca International (Люксембург). Крім того, він є директором нефінансових компаній, таких як Nomisma (Італія), Melara Iberica (Grupo Finmeccanica) та Lux Pharma Participations (Люксембург). Спеціалізується на фінансовій стратегії і регулювання, корпоративному управлінні та внутрішньому аудиті.

Вайнштейн - незалежний банкір і фінансист з більш ніж 30-річним досвідом роботи у сфері міжнародного банкінгу, стратегічного консультування фінансових установ та фінансування розвитку провідних установ США, Центральної Азії, Східної та Центральної Європи, Латинської Америки, в Росії і на Кавказі.

Харьюнпаа має 28-річний досвід в управлінні непрацюючими кредитами (НРК), корпоративного банкінгу та проведенні корпоративних реструктуризацій, а також поглинання і злиття. В його активі кілька проектів з управління НРК у Фінляндії, Прибалтиці, Україні, Словенії і п'яти місій СБ/МВФ, операції з портфелями НРК і угоди злиття і поглинань на кілька мільярдів доларів. Почав кар'єру в 1989 році у Фінляндії, де врегулював великий портфель НРК і зіграв роль у поглинанні в рамках реструктуризації неплатоспроможного банку та організації управління портфеля НРК.

Пашко, дочка голови Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг Ігоря Пашко, раніше була консультантом проекту "Реформування проектного циклу інвестиційних проектів" в Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР). В 2017-2018 роках була членом наглядової ради Укргазбанку (Київ). З 2016-го по 2017 рік працювала радником міністра фінансів на громадських засадах.

Храмів понад 30 років працює на керівних посадах у банківській системі, був одним з керівників Укрексімбанку (Київ). Він також є заслуженим економістом України і експертом з питань встановлення ефективних партнерських відносин з провідними банківськими та фінансовими установами світу.

Ощадбанк заснований в 1991 році. Його єдиним власником є держава.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2019 року по розміру загальних активів Ощадбанк посідав друге місце (274,609 млрд. грн.) серед 76 діючих у країні банків.

Раніше

Кабінет міністрів України достроково припинив повноваження п'яти членів наглядової ради Ощадбанку і одного - Укрексімбанку. Про це йдеться в повідомленні прес-служби уряду.

Наголошується, що рішення прийнято у відповідності до вимог Закону України "Про банки і банківську діяльність" на підставі того, що кандидатури не були узгоджені Національним банком України.

15 серпня Нацбанк відмовив у погодженні на посаду членів наглядової ради Ощадбанку: Аджунера Шевки, Грінченко Олексія, Білака Даніеля, Власова Дмитра, Олексія Резнікова, а також Торстена Пауля - члена наглядової ради Укрексімбанку.

У Кабміні відзначають, що претенденти, які пройшли всі етапи конкурсного відбору, тестування і співбесіди. "Конкурс відбувся у повній відповідності з вимогами законодавства України і за участю представників міжнародних фінансових організацій (Світового банку, МВФ, ЄБРР, IFC) ", - йдеться в повідомленні.

Крім того, уряд ухвалив рішення конкурсної комісії за цим кандидатам. Проте, керуючись Законом, Кабмін "змушений достроково припинити повноваження членів наглядової ради".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі