Київський апеляційний госпсуд залишив Укртелеком у Ахметова - Економіка - dt.ua

Ощадбанк не зміг забрати "Укртелеком" у Ахметова

18 червня, 2018, 20:33 Роздрукувати

Суд відмовив Ощадбанку в задоволенні апеляційної скарги.

© Укртелеком

Оператор фіксованого зв'язку та інтернету "Укртелеком" здобув перемогу в суді за позовом проти державного Ощадбанку. Київський апеляційний господарський суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Ощадбанку та залишив без змін рішення попередньої інстанції, яким банку також було відмовлено у задоволенні позову до компанії ЕСУ про стягнення 1,1 млрд грн заборгованості шляхом стягнення 92,8% акцій "Укртелекому". Про це пише Finbalance.

Свої позовні вимоги Ощадбанк обґрунтовував тим, що "Укртелеком" не виконав зобов'язання за договором купівлі-продажу цінних паперів і не викупив у Ощадбанку облігації ЕСУ на 1 млрд грн (було допущено дефолт).

Згідно з судовими матеріалами, ЕСУ передав у заставу для Ощадбанку 92,8% акцій "Укртелекому".

Ощадбанк просив суд визначити спосіб реалізації предмета застави шляхом проведення публічних торгів за початковою ціною, яку встановить судовий експерт.

Відмовляючи Ощадбанку в задоволенні позову, суд вказав, що 92,8% акцій "Укртелекому", які були передані в заставу для нього (а також Укрексімбанку), ЕСУ придбав у Фонду держмайна в березні 2011 року.

При цьому рішенням Господарського суду Києва від 19 жовтня 2017 року був розірваний договір купівлі-продажу акцій.

Суд зобов'язали ЕСУ повернути зазначений пакет акцій "Укртелекому" державі та виплатити на користь держбюджету пеню у розмірі 81,9 млн доларів.

У своєму рішенні госпсуд Києва констатував, що пакет акцій підпадає під особливий режим правового регулювання згідно з законом про приватизацію.

Суд зазначив, що Ощадбанк не надав доказів попереднього узгодження з Фондом держмайна звернення стягнення на пакет акцій.

Суд першої інстанції визнав недостатньою підставою для задоволення позову лист Фонду держмайна про те, що банк має право звертати стягнення на акції "Укртелекому" без попереднього погодження органу приватизації.

Київський апеляційний госпсуд звернув увагу, що суд апеляційної інстанції відмовився задовольнити скаргу Ощадбанку та залишив без змін рішення Господарського суду, яким було задоволено позов "Укртелекому" до Ощадбанку і розірвано договір купівлі-продажу цінних паперів.

Враховуючи це, звернення стягнення на цінні папери позивачем як заставодержателем здійснене бути не може, постановив суд 29 травня 2018 року.

В "Ощадбанку повідомили" наступне: "Господарським судом м. Києва винесені рішення від 02.08.2017 та від 14.09.2017 про стягнення з ТОВ "ЕСУ" на користь Ощадбанку більше ніж 960 млн грн та майже 850 млн грн відповідно заборгованості за номіналом облігацій та купонним доходом, по обом рішенням судом строком на 1 рік було застосовано відстрочку щодо виконання рішень.

Верховним Судом постановами від 15.03.2018 та 02.05.2018 відстрочку виконання рішень судів було скасовано, таким чином, Ощадбанк набув право на примусове стягнення з ТОВ "ЕСУ" заборгованості.

Що ж до позовних вимог Ощадбанку про стягнення 1,1 мільярда гривень заборгованості з ТОВ "ЕСУ" шляхом звернення стягнення на 92,8% акцій "Укртелекому", то наразі банком готується касаційна скарга до Верховного Суду на рішення судів попередніх інстанцій про відмову в задоволенні позову".

Читайте також: "Укртелеком" з 1 червня знову підвищує тарифи

ФДМ заявляв, що в разі повернення телекомунікаційної компанії "Укртелеком" державі, вона буде повторно виставлено на продаж.

Господарський суд Києва в жовтні 2017 року за позовом ФДМ розірвав договір про купівлю-продаж 92,79% з ТОВ "ЕСУ". Мова йшла про право власності на акції "Укртелекому".

У травні минулого року Генпрокуратура завершила досудове розслідування у справі про незаконну приватизацію "Укртелекому".

За матеріалами: finbalance.com.ua /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >