Організатори Давосу-2020 назвали 10 країн з найкращою соціальною мобільністю

Поділитися
Організатори Давосу-2020 назвали 10 країн з найкращою соціальною мобільністю © Voyage
Для просування по соціально-економічної сходах деяким потрібні покоління, але інших країнах це відбувається набагато швидше.

Данія займає перше місце у новому Глобальному рейтингу соціальної мобільності Всесвітнього економічного форуму, який показує, що п'ять країн Північної Європи і решти Європи перевершують інший світ, коли справа доходить до того, щоб дати всім шанс домогтися успіху, повідомили організатори ВЕФ у Давосі.

weforum.org

Автори відзначають, що якщо ви народилися в бідній сім'ї в Данії, для досягнення середнього доходу буде потрібно не менше двох поколінь. У Швеції, Фінляндії та Норвегії для цього потрібно три покоління. У Франції це займе шість поколінь і дев'ять в Бразилії чи південній Африці.

Індекс оцінює поточний стан соціальної мобільності в 82 країнах світу з урахуванням таких факторів, як охорона здоров'я, освіта, соціальний захист, доступ до технологій, справедлива заробітна плата та можливості працевлаштування.

У рейтингу також оцінюється вартість низької соціальної мобільності з точки зору втраченого економічного зростання - для цього потрібно понад 1 мільярд доларів за 10 років для Китаю і понад 850 мільйонів доларів для США.

weforum.org

Між регіонами існує величезна нерівність: 17 з 20 найбільших соціально-мобільних товариств розташовані в Європі, два в Азії (Японія, 15-е і Австралія, 16-е), і одне (Канада, 14-е) в Північній Америці.

З десятки країн, що потрапили в самий низ рейтингу, п'ять – з Африки на південь від Сахари.

В межах регіонів також існують великі розриви між кращими і гіршими показниками. США (27-е місце) і Велика Британія (21-е місце) відстають від сусідів.

weforum.org

Серед основних економік Російська Федерація займає 39 місце, Китай - 45, Бразилія - 60, Туреччина - 64, Мексика - 58, Індія - 76, а Південна Африка - 77.

Презентація Глобального рейтингу про соціальної мобільності 2020 року збігатися з 50-ою щорічною зустріччю Форуму в Давосі. Тема цього року - "Зацікавлені сторони для згуртованого та сталого світу".

Рецепт соціальної мобільності?

У повідомленні йдеться, що країни Північної Європи надають високоякісні і справедливі системи освіти, надійні системи соціального захисту та інклюзивні заклади, а також можливості працевлаштування та хороші умови праці.

Це економічна модель, яку називають "капіталізмом зацікавлених сторін". Іншими словами, враховуються інтереси всіх сторін, а не тільки корпоративних акціонерів.

"Економіки, які слідують моделі капіталізму зацікавлених сторін, працюють краще за індексом, ніж ті, які орієнтовані або на капіталізм акціонерів, або на державний капіталізм", - йдеться у звіті.

Автори звіту закликають до політики, яка поєднує в собі економічне зростання, соціальну мобільність та екологічну стійкість, особливо в міру того, як четверта промислова революція набирає обертів.

У звіті міститься заклик до урядів зробити більше для вирівнювання ігрового поля для всіх своїх громадян, оскільки такі технології, як цифрові платформи, Big Data і автоматизація, продовжують знижувати попит на низькокваліфіковану роботу, при цьому непропорційно нагороджуючи висококваліфікованих фахівців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі