Країни з соціальною мобільністю - Організатори Давосу 2020 назвали 10 країн з найкращою соціальною мобільністю - Економіка - dt.ua

Організатори Давосу-2020 назвали 10 країн з найкращою соціальною мобільністю

20 січня, 13:38 Роздрукувати

Для просування по соціально-економічної сходах деяким потрібні покоління, але інших країнах це відбувається набагато швидше.

© Voyage

Данія займає перше місце у новому Глобальному рейтингу соціальної мобільності Всесвітнього економічного форуму, який показує, що п'ять країн Північної Європи і решти Європи перевершують інший світ, коли справа доходить до того, щоб дати всім шанс домогтися успіху, повідомили організатори ВЕФ у Давосі.

sadas
weforum.org

Автори відзначають, що якщо ви народилися в бідній сім'ї в Данії, для досягнення середнього доходу буде потрібно не менше двох поколінь. У Швеції, Фінляндії та Норвегії для цього потрібно три покоління. У Франції це займе шість поколінь і дев'ять в Бразилії чи південній Африці.

Індекс оцінює поточний стан соціальної мобільності в 82 країнах світу з урахуванням таких факторів, як охорона здоров'я, освіта, соціальний захист, доступ до технологій, справедлива заробітна плата та можливості працевлаштування.

У рейтингу також оцінюється вартість низької соціальної мобільності з точки зору втраченого економічного зростання - для цього потрібно понад 1 мільярд доларів за 10 років для Китаю і понад 850 мільйонів доларів для США.

sadas
weforum.org

Між регіонами існує величезна нерівність: 17 з 20 найбільших соціально-мобільних товариств розташовані в Європі, два в Азії (Японія, 15-е і Австралія, 16-е), і одне (Канада, 14-е) в Північній Америці.

З десятки країн, що потрапили в самий низ рейтингу, п'ять – з Африки на південь від Сахари.

В межах регіонів також існують великі розриви між кращими і гіршими показниками. США (27-е місце) і Велика Британія (21-е місце) відстають від сусідів.

sadas
weforum.org

Серед основних економік Російська Федерація займає 39 місце, Китай - 45, Бразилія - 60, Туреччина - 64, Мексика - 58, Індія - 76, а Південна Африка - 77.

Презентація Глобального рейтингу про соціальної мобільності 2020 року збігатися з 50-ою щорічною зустріччю Форуму в Давосі. Тема цього року - "Зацікавлені сторони для згуртованого та сталого світу".

Читайте також: Давос 2020: чого чекати на Всесвітньому економічному форумі

Рецепт соціальної мобільності?

У повідомленні йдеться, що країни Північної Європи надають високоякісні і справедливі системи освіти, надійні системи соціального захисту та інклюзивні заклади, а також можливості працевлаштування та хороші умови праці.

Це економічна модель, яку називають "капіталізмом зацікавлених сторін". Іншими словами, враховуються інтереси всіх сторін, а не тільки корпоративних акціонерів.

"Економіки, які слідують моделі капіталізму зацікавлених сторін, працюють краще за індексом, ніж ті, які орієнтовані або на капіталізм акціонерів, або на державний капіталізм", - йдеться у звіті.

Автори звіту закликають до політики, яка поєднує в собі економічне зростання, соціальну мобільність та екологічну стійкість, особливо в міру того, як четверта промислова революція набирає обертів.

У звіті міститься заклик до урядів зробити більше для вирівнювання ігрового поля для всіх своїх громадян, оскільки такі технології, як цифрові платформи, Big Data і автоматизація, продовжують знижувати попит на низькокваліфіковану роботу, при цьому непропорційно нагороджуючи висококваліфікованих фахівців.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >