Опитування: 7% українців зовсім не будуть платити за електроенергію після підвищення тарифів - Економіка - dt.ua

Опитування: 7% українців зовсім не будуть платити за електроенергію після підвищення тарифів

21 січня, 2011, 09:03 Роздрукувати

Згідно з даними телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна з 17 по 19 січня 2011 року, 7,2% українців не мають наміру оплачувати рахунки за електроенергію після підвищення тарифів для населення на 30% з 1 лютого.

 

Повністю сплачувати рахунки за електроенергію після підвищення тарифів планують 42,3% українців. Мають намір оплачувати ці рахунки частково 21,6% опитаних, а 7,2% респондентів не збираються платити за електроенергію взагалі. При цьому більше чверті українців (28,9%) важко відповісти на це питання.

Більшість громадян України (73,3%) мають намір економити електроенергію після підвищення її вартості. З них 40,1% відповіли "скоріше так", а третина громадян (33,2%) - «точно так». Не збираються економити електроенергію, незважаючи на її подорожчання, 21,6% наших співгромадян. При цьому 13,4% опитаних обрали варіант відповіді "скоріше ні", а 8,2% - «точно ні». Не змогли відповісти на дане питання - 5,1% респондентів.

Майже половина громадян України (44,6%) вважає, що ціни на електроенергію для населення були підвищені з метою наповнення державного бюджету. Більше третини (38,1%) вважають, що це зроблено з метою особистого збагачення окремих політиків і бізнесменів, а кожен п'ятий респондент (20,2%) висловив думку, що ціни на електроенергію підвищені з метою підвищення прибутковості енергокомпаній. Приведення тарифів у відповідність з економічно обґрунтованими ринковими цінами вважають причиною подорожчання електроенергії 11,9%, а 9,3% - необхідність модернізації та ремонту електромереж та електростанцій. Відповіді «інше» віддали перевагу 3,2%, а 8,6% українців вагалися відповісти на запитання.

Більше половини українців (54,2%) впевнені, що підвищення тарифів на електроенергію призведе до зростання цін на загальний спектр товарів і послуг. І майже стільки ж опитаних (53,6%) припускає, що подорожчання електроенергії призведе до збільшення заборгованості населення за споживання електрики. Одним із наслідків підвищення цін на електроенергію вважають підвищення тарифів на супутні комунальні послуги (опалення, вода, газ тощо) 40,9% українців. Майже стільки ж респондентів (40,3%) вважає, що через подорожчання електроенергії знизиться соціальний рівень життя населення. Припускають, що зростуть ціни на електротранспорт, 18,7% українців, 16,2% припускають, що підвищення тарифів спричинить масові акції протесту жителів країни, а 8,3% громадян вважають, що за цим піде приведення тарифів до їх обґрунтованого рівня . Варіант «інше» обрали 5,2%, важко відповісти на питання - 6,1% респондентів.

Нагадаємо, що Національна комісія з регулювання електроенергетики (НКРЕ) з 1 лютого 2011 підвищила на 30% вартість електроенергії для населення, що споживає на місяць понад 150 кВт.год, підвищені тарифи будуть діяти на обсяги електроенергії, яке населення споживає понад встановлену норму.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >