Оператори ринку нафтопродуктів просять владу не слухати власників НПЗ - Економіка - dt.ua

Оператори ринку нафтопродуктів просять владу не слухати власників НПЗ

9 лютого, 2011, 14:22 Роздрукувати

«Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України» спростовує інформацію про підвищену частку імпорту і закликає владу забезпечити об'єктивне розслідування. Про це йдеться в заяві асоціації, розповсюдженій його прес-службою.

 

 
Зокрема, учасники ринку заявляють, що, за офіційними даними, в 2010 році частка імпортних нафтопродуктів становила 40%, у січні 2011 - 30%. У більшості своїй це паливо стандарту Євро-4 і Євро-5, яке в Україні не випускається або випускається в обмежених кількостях. 
 
Асоціація також спростовує заяви про те, що основною причиною зростання цін на паливо є імпорт. За даними асоціації, найбільший НПЗ країни «Укртатнафта» з початку січня підвищив офіційні відпускні ціни на бензин А-95 на 13,3%, на ДП - на 14,6%. При цьому підвищення завод виробив вже в перші дні січня, тобто в перший же день дії нових ставок акцизного збору. Водночас за зазначений період мережі автозаправних станцій, що торгують імпортним продуктом, підвищили ціни на А-95 на 5,9%, на ДП - на 6,3%. 
 
Крім того, «Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України» спростовує інформацію про те, що ціни в багатьох найбільших мережах автозаправних станцій виходять за рамки так званого цінового коридору, що розраховує Секретаріат експертно-аналітичної групи з питань ринку нафтопродуктів (ЕАГ). За даними асоціації, нинішній ціновий коридор по бензинах на 50 коп. / л. нижчий ніж реальний, який на першу декаду лютого складає 9,21 грн / л по А-95. 
 
«Нам абсолютно зрозуміла мета маніпуляцій з даними з боку нафтопереробних компаній і чиновників Міненерго - це введення мит на імпортні нафтопродукти з метою монополізації ринку та отримання надприбутків, - говорить президент асоціації Леонід Косянчук. - Причому чим сильніший цей тиск на Кабінет міністрів і комісію з проведення спеціального розслідування, тим стає очевиднішим, що реальних підстав для запровадження цих спеціальних заходів немає, і питання вирішено елементарно «продавити». Ми закликаємо владу України не піддаватися неприкритому лобізму й забезпечити неупереджене та об'єктивне розслідування системи функціонування ринку нафтопродуктів України». 
 
«Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України» було зареєстровано в березні 2010 року. Засновниками та членами об'єднання стали найбільші оптові та роздрібні постачальники нафтопродуктів. 
 
Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що частка імпортних нафтопродуктів на українському ринку вже сягнула 60%. Водночас, за даними експертів, за підсумками січня цей показник не перевищує 30%
 
Як повідомлялося, оператори українських нафтопереробних заводів стверджують, що частка імпорту на ринку вже перевищила 50%. У зв'язку з цим вони вимагають ввести мито на імпорт нафтопродуктів. Позиції власників НПЗ дотримуються і в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.
 
Водночас, проти введення мит на імпорт нафтопродуктів виступають Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів і трейдери. З критикою ідеї про введення мит виступають і експерти. Зокрема, вони заявляють про підвищення цін на АЗС за умови введення імпортних мит, що буде вигідно переробникам. 
 
У зв'язку з цим Міжвідомча комісія міжнародної торгівлі розпочала розслідування.
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >