ОПЕК буде основним виробником нафти в світі в найближчі 20 років - Wood Mackenzie

Поділитися
ОПЕК буде основним виробником нафти в світі в найближчі 20 років - Wood Mackenzie © Reuters
Залежність від картелю зросте.

Країни-члени ОПЕК, які збільшують видобуток нафти, залишать за собою місце основних постачальників нафти на світовому ринку до кінця 2040 року. Хоча видобуток в країнах, які не входять в картель, буде також сприяти забезпеченню достатнього обсягу поставок у період до 2030 року. Про це повідомляється в довгостроковому прогнозі дослідницької компанії Wood Mackenzie.

Очікується, що виробництво нафти і конденсату в 48 континентальних штатах США (Lower 48) продовжить підвищуватися в середньостроковій перспективі і стабілізується в районі понад 11 млн барелів на добу (б/с) в середині-кінці 2020 рр. Після того, як видобуток у США досягне піку, загальний обсяг виробництва в країнах не-ОПЕК сповільниться і почне скорочуватися після 2030 року.

Попит продовжить рости і добереться до пікового значення в середині 2030-х рр., в результаті галузь повинна буде шукати дорогу нафту для нівелювання падіння видобутку на старих родовищах. У зв'язку з цим для балансування ринку в довгостроковій перспективі буде все більше підвищуватися залежність від продовження розробки ОПЕК наявних запасів.

Wood Mackenzie зазначає, що оскільки залежність від картелю зростає, також зростає важливість геополітичних ризиків, як ключового чинника для поставок і цін.

Видобуток в 48 континентальних штатах збільшиться в 2018 році в середньому на 1,3 млн б/с. До 2025 року регіон підвищить постачання нафти та конденсату на глобальний ринок на 4,2 млн б/с.

"Хоча темпи зростання ослабнуть протягом наступних п'яти років, видобуток у Lower 48 залишиться ключовим двигуном глобального зростання поставок нафти в середині наступного десятиліття. Видобуток нафти і конденсату підвищиться з приблизно 7 млн б/с в 2017 році до 11 млн б/с в 2024 році і досягне піку в 11,7 млн б/с на початку 2030-х рр.", - йдеться в доповіді.

В цей період домінувати в американських постачання будуть родовища Пермського басейну. Загальний обсяг традиційного і нетрадиційного видобутку збільшиться в 2035 році до 6,3 млн б/с, тобто становитиме 56% сукупного виробництва в Lower 48.

Глобальні інвестиції у видобуток впали приблизно на 50% після падіння цін на нафту. Очікувалося, що це матиме реальний вплив на обсяг поставок до 2020 року. Однак поставки з країн не-ОПЕК продемонстрували істотну гнучкість. У зв'язку з цим Wood Mackenzie очікує, що поставки з держав, що не входять в картель та без урахування США, в цілому залишаться стабільними до 2030 року.

Бразилія та Канада будуть підтримувати зростання поставок з країн не-ОПЕК в середньостроковій перспективі. Видобуток в Бразилії буде щорічно підвищуватися в середньому на 130 тис. б/с - до 2030 року, Канада в наступне десятиліття наростить виробництво на 750 тис. б/с.

Видобуток в Росії буде збільшуватися на початку 2020-х рр. після скасування обмежень на виробництво, прогнозують експерти. Ряд регіонів зі зрілими родовищами, таких як Північне море, зможуть зберегти рівень видобутку до середини 2020-х рр. Приблизно з цього моменту на ринок почнуть надходити значні обсяги нафти з боку нових виробників, включаючи Гайану, Уганду і Кенію (в сукупності до 700 тис. б/с). Це допоможе компенсувати структурні зниження видобутку "старих" виробників, особливо в Китаї, Індонезії, Колумбії та Мексиці - приблизно на 2 млн б/с до 2030 року.

Повідомлялося, що країни ОПЕК домовилися про збільшення видобутку нафти в цілому на 1 мільйон барелів на добу, як і рекомендував комітет організації. Однак реальне зростання видобутку складе 600 тис барелів на добу.

Нагадаємо, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року. З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі