ООН прогнозує рекордний рівень безробіття в 2013 році - Економіка - dt.ua

ООН прогнозує рекордний рівень безробіття в 2013 році

22 січня, 2013, 12:24 Роздрукувати

За даними Міжнародної організації праці, без роботи в цьому році залишаться ще 5 мільйонів людей.

Найбільш незахищеною групою населення є люди віком до 24 років

Чисельність безробітних у світі в 2013 році зросте ще на п'ять мільйонів людей - до 202 мільйонів - і досягне рекордних показників, говориться в доповіді створеної при ООН Міжнародної організації праці (МОП).

У 2012 році, за даними МОП, кількість безробітних у всьому світі збільшилося на чотири мільйони людей і в цілому зараз становить 197 мільйонів (6% усього працездатного населення Землі).

При цьому третина всіх безробітних в Європі нічим не зайнята вже більше року.

Як відзначають автори доповіді, найуразливішою частиною населення виявилася молодь у віці до 24 років - 13% з них не можуть знайти роботу.

В основному це торкнулося країн, що розвиваються, але і в країнах з сильними економіками також спостерігається помітне зростання безробіття на тлі загальної фінансової кризи.

- ООН погіршила прогноз зі світової економіки на найближчі два роки

"Невизначені економічні прогнози, неможливість вжити адекватних заходів для вирішення виниклих проблем і скорочення інвестицій призвели до спаду попиту на робочу силу", - підкреслив генеральний директор МОП Гай Райдер.

У МОП закликали виділяти додаткові кошти на проведення різних тренінгів для молоді.

"Такий високий показник безробіття серед молодих людей це величезна втрата. Марно витрачається їх енергія і незатребувані таланти, а це вкрай шкідливо для самих людей і для суспільства в цілому", - вважає Райдер.

За даними МОП, в країнах, де добре поставлено навчання технічних професій, рівень безробіття серед молоді значно нижчий. До таких країн належать Німеччина, Австрія і Швейцарія.

Зазначимо, що з початку кризи в 2007 році безробіття у всьому світі зросло на 28 мільйонів людей. Свого піку в 199 мільйонів людей чисельність безробітних досягла під час кризового 2009 року. Потім число людей, що не мають постійного заняття, скорочувалося, а в 2012 році знову почало зростати.

Рівень безробіття в Україні на кінець 2012 року за даними МОП становив 9,1% працездатного населення - 1,62 мільйона людей. За інформацією Держстату, в грудні на одну вакансію в Україні претендували в середньому 11 осіб (108 людей на десять робочих місць, що на чотири людини більше, ніж у листопаді). !zn

Читайте також:

Навантаження на одну вакансію в Україні в грудні виросло з семи до 11 осіб на місце

Криза єврозони далека від завершення, невтішно констатувала Меркель

Офіційний рівень безробіття в Україні майже в 10 разів нижчий, ніж у Євросоюзі

Світовий банк скасував загрозу глибокої фінансової кризи в світі

За матеріалами: Бі-бі-сі /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >