Нові 200 грн - в Україні ввели в обіг нову банкноту - фото відео - Економіка - dt.ua

Оновлена банкнота 200 гривень введена в обіг

25 лютого, 10:36 Роздрукувати

Банкноти зразку 2007 року будуть використовуватися одночасно з новими купюрами.

Національний банк України (НБУ)від сьогодні, 25 лютого, ввів у обіг оновлені купюри нацвалюти номіналом 200 гривень. Планується, що банкноти поступово замінять у обігу купюри-попередники. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Зазначається, що це черговий крок оптимізації банкнотно-монетного ряду гривні, який розпочався 2014 року і завершиться введенням в обіг монет номіналом 10 гривень (передбачається, у середині 2020 року).

В НБУ повідомили, що оновлений номінальний ряд гривні буде більш надійнішим та захищенішим.

"Завдяки таким комплексним змінам номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень)", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що Нацбанк першочергово планує увести в обіг близько 5 млн оновлених 200-гривневих банкнот, а перша партія цих грошових знаків уже розподілена між підрозділами НБУ.

Крім того, старими банкнотами зразку 2007 року можна буде розраховуватися ще необмежений період часу, одночасно з новими грошовими знаками. Вони будуть виходити з обігу поступово. Оскільки  з часом в обігу ставатиме більше нових банкнот у результаті природнього зношення старих банкнот.

Відносно дизайну оновленої банкноти, на банкноті номіналом 200 гривень нового зразка збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному – зображення будівлі В'їзної вежі Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщено до центру банкноти (раніше був із правого боку). Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм. Переважаючий колір банкноти – світло-рожевий.

"Водночас ми суттєво посилили захист нової банкноти номіналом 200 гривень. Зокрема, тепер ця банкнота має кілька нових сучасних елементів захисту, що значно мінімізують можливість її підробки", – наголосив директор департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

Повертаючи банкноту в руках, легко перевірити такий елемент захисту як оптично-змінний елемент SPARK. Він має поступово змінювати колір від пурпурного до золотисто-зеленого.

Ще один важливий елемент захисту – "віконна" захисна стрічка. Ця паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та графічний знак гривні. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Уровни защиты 200 гривень
bank.gov.ua

Крім того, на банкноті покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти. 

 

Читайте також: Нацбанк створює експертну групу грошового та валютного ринків

Нагадаємо, що самою спірною нової купюрою була банкнота номіналом 1000 грн. Населення почала гадати, чому вводиться така велика купюра. Після її введення глава Нацбанку Яків Смолій роз'яснив, що банкноти вищого номіналу вводяться нечасто, але не є якоюсь особливою ознакою.

У грудні 2019 року Нацбанк ввів в обіг п'ятигривневу монету.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >