Оголошення дефолту загрожує макроекономічній стабільності України — ЄБА

Поділитися
Оголошення дефолту загрожує макроекономічній стабільності України — ЄБА Оголосити в Україні дефолт була ідея Ігоря Коломойського © Андрій Товстиженко, DT.UA
В Європейській бізнес асоціації порадили владі, що варто зробити в наступні пів року.

Оголошення в Україні дефолту порушить макроекономічну стабільність держави, яка гарантує інвестиції та економічне зростання, передає прес-служба Європейської бізнес асоціаціації (ЄБА). За словами виконавчої директорки Ганни Дерев'янко, через оголошення дефолту Україна втратить інвесторів.

В ЄБА вважають, що зараз українській владі необхідно об'єднати зусилля для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом та проведення структурних реформ, які підвищать привабливість України для внутрішніх і зовнішніх інвесторів.

"На сьогодні бізнес очікує на продовження структурних реформ, задекларованих Україною. Популізм та поспішні рішення не мають ставати на заваді розвитку. Адже будь-які рішення мають свої наслідки. Для інвесторів дуже важлива передбачуваність та прогнозованість. Думаю, ні для кого не секрет, що далеко не кожен інвестор ризикне заходити в дефолтну країну, яка не має можливості відповідати за взяті на себе зобов'язання перед міжнародними партнерами. І це, найперше, репутаційний ризик, який тягне за собою чимало інших наслідків", - заявила Дерев'янко.

Згідно із результатами опитування, яке провели ЄБА, Dragon Capital та Центр економічної стратегії, найбільш позитивними кроками влади у наступні 3-6 місяців будуть ефективна боротьба з корупцією, призначення на ключові посади професіоналів, а також кроки з розмежування влади і бізнесу та швидке досягнення домовленості з МВФ щодо подальшої співпраці.

Раніше олігарх Ігор Коломойський в інтерв'ю британській газеті Financial Times запропонував президенту Володимиру Зеленському оголосити дефолт України. "На мою думку, ми повинні надійти з нашими кредиторами, як Греція. Це приклад для України", – сказав Коломойський, і додав, що США і Євросоюз повинні повністю списати борги України в якості компенсації за боротьбу з Росією.

Нагадаємо, 21 травня в Україні почала роботу місія МВФ. Фонд повинен оцінити українські реформи, які уряд зобов'язаний провести в рамках програми співпраці. За результатами оцінки МВФ вирішить, чи надавати Україні черговий транш.

У дослідженні JP Morgan зазначалося, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах не дозволить країні виконати умови МВФ в 2019 році, а значить, і отримати транш за програмою stand-by.

Тим часом у МВФ назвали перелік реформ, необхідних для виконання в Україні. Це земельна реформа, приватизація держпідприємств, анулювання контролю цін на газ, реформа податкової та митної служб.

Докладніше читайте в статті Юлії Самаевой "Економічний краш-тест. Ключ на старт?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі