ОФШОРИСТИКА ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ - Економіка - dt.ua

ОФШОРИСТИКА ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ

17 листопада, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №45, 17 листопада-24 листопада

Завдяки зусиллям ЗМІ словосполучення «офшорна компанія» останнім часом злітає з нашого язика з провокуючою легкістю...

Завдяки зусиллям ЗМІ словосполучення «офшорна компанія» останнім часом злітає з нашого язика з провокуючою легкістю. Щоправда, спроба відповісти на запитання, що ж воно таке, зазвичай викликає певні труднощі. Розуміння на інтуїтивному рівні обмежується уявленням про те, що це — неодмінний атрибут усіх впливових і не дуже чистих політиків і бізнесменів. І що офшорка, певною мірою, як коханка — володіти нею приємно і почасти навіть корисно, але тільки доти, поки тебе не застукають на гарячому. Проте фінансові оглядачі газети International Herald Tribune спробували надати щодо цього питання значно повнішу й осмисленішу інформацію.

Отже, сам термін «офшорна компанія» передбачає, що цю компанію створюють не за місцем проживання чи громадянства її власника. Останнім часом практика створення таких компаній надзвичайно поширилася, і найпопулярнішими зонами для власників офшорних компаній є ті держави й економічні зони, які надають максимальні пільги в оподаткуванні чи гарантують максимум конфіденційності. Однак висновок про те, що володіння офшорною компанією автоматично означає причетність до нелегальної практики, не цілком відповідає дійсності. Пітер Пірсон, консультант з питань офшорних трастів приватного банку Coutts&Co., дуже багатьом своїм заможним клієнтам радить удаватися до допомоги офшорних компаній для забезпечення максимально ефективного механізму фінансових інвестицій, особливо коли йдеться про фінансування транснаціональних проектів, сконцентрованих в одній галузі промисловості.

Однак найчастіше законослухняні громадяни звертаються до послуг офшорних компаній у тих випадках, коли йдеться про нерухомість. З одного боку, передача прав власності компанії, явним чи неявним власником якої ви є, у деяких країнах допоможе скоротити суму податку на нерухомість. Адже, за деякими податковими законодавствами, оподатковується тільки нерухомість, що є корпоративною власністю й перебуває в межах даної держави. Крім того, створення офшорної компанії — єдиний легітимний спосіб вийти з підпорядкування так званого кодексу Наполеона, який діє на території більшості країн Західної Європи й захищає права законного подружжя й дітей у питаннях успадкування нерухомості. Інакше кажучи, власник особняка у Франції, скажімо, не може відписати його своїй улюбленій онучці, обійшовши при цьому нелюбих дружину й дітей. Точніше, заповісти він може, та заповіт визнають незаконним і особняк однак дістанеться ненависним домочадцям. А от акції компанії, якій будуть передані права власності на цей особняк, можна заповідати навіть улюбленому собаці, й ніхто не зможе оскаржити такий заповіт.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво