…ОДНАК ПРЕЗИДЕНТ ЗАЯВЛЯЄ ПРО ЗАГРОЗУ ЕКОНОМІЧНОЇ СТАГНАЦІЇ - Економіка - dt.ua

…ОДНАК ПРЕЗИДЕНТ ЗАЯВЛЯЄ ПРО ЗАГРОЗУ ЕКОНОМІЧНОЇ СТАГНАЦІЇ

18 квітня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №15, 18 квітня-25 квітня

Існує реальна загроза значного погіршення умов розвитку української економіки у зв’язку з тим, що 2003 року практично повністю вичерпано екстенсивні чинники економічного зростання, що діяли в 2000—2002 роках...

Існує реальна загроза значного погіршення умов розвитку української економіки у зв’язку з тим, що 2003 року практично повністю вичерпано екстенсивні чинники економічного зростання, що діяли в 2000—2002 роках.

Про це говориться у зверненні Президента України Леоніда Кучми до Верховної Ради у зв’язку з його посланням до парламенту «Про внутрішнє та зовнішнє становище України 2002 року», розповсюдженому у вівторок.

«Спроби Кабінету міністрів забезпечити досягнення стійкого економічного розвитку на основі діючої моделі економічної політики, що не має інвестиційної й інноваційної спрямованості, безперспективні», — підкреслює Президент.

Серед основних ризиків і проблем 2003 року він виділив ризики в бюджетній сфері у зв’язку з тим, що прийнятий на старій податковій основі бюджет не стимулює економічне зростання, а його незбалансованість може негативно позначитися на макроекономічній ситуації.

У посланні прогнозується ускладнення ситуації в грошово-кредитній сфері, оскільки за останні два роки темпи зростання грошової маси майже в 14 разів перевищують темпи інфляції, що призвело до накопичення критичної маси пропозиції грошей і надмірної ліквідності та появи ризику стрибка інфляції за несприятливої ситуації на грошовому ринку.

Прогнозується також погіршення ситуації в соціальній сфері у зв’язку з не забезпеченим бюджетом зростанням на 44% мінімальної зарплати, затягуванням пенсійної реформи, посиленням кризи в охороні здоров’я за відсутності реформування цієї сфери, а також зниженням темпів зростання реальних доходів населення через інфляцію.

Президент також зазначає уповільнення темпів зростання внутрішнього ринку та зменшення попиту на світових ринках на продукцію основної експортної галузі України — чорної металургії. Він вважає, що нинішнього року може суттєво зменшитися позитивне сальдо поточних зовнішньоекономічних операцій, що призведе до посилення напруженості на валютному ринку, у тому числі при обслуговуванні зовнішнього боргу.

Л.Кучма звертає увагу на високу можливість падіння темпів розвитку аграрного сектора економіки через суттєве скорочення поголів’я худоби в другій половині минулого року, складні погодні умови та загибель озимих, а також збільшення імпорту продовольства.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво