Новини економіки - Очікування щодо інфляції знаходяться в діапазоні від 7% до 11% - НБУ - Економіка - dt.ua

Очікування щодо інфляції знаходяться в діапазоні від 7% до 11% - НБУ

28 вересня, 2017, 17:41 Роздрукувати

Нацбанк не бачить підстав для підвищення облікової ставки.

Прогноз зростання інфляції може покращитися - НБУ © Нацбанк України / Flickr

Прогноз зростання інфляції Національного банку може покращитися. У НБУ очікують найближчим часом уповільнення темпів зростання цін. Про це заявив заступник глави Нацбанку Дмитро Сологуб в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Так, зараз ми дійсно проходимо через епізод прискорення інфляції, але це зростання зосереджене у чотирьох товарних групах: тютюн, овочі, м'ясо та молочні продукти. Більш 40% цього зростання індексу цін обумовлене саме цими товарами. У той же час, якщо подивитися на їх частку в структурі споживчого кошика, то вона займає всього 23,4%", - заявив він.

При цьому базова інфляція залишається стабільною.

"Ми бачимо, що базова інфляція залишається відносно стабільною. Там також є коливання: за результатами серпня вона зросла до 7,8%, тим не менш, на часовому інтервалі в 15 місяців вона знаходиться в діапазоні від 6% до 8%, тобто вона недостатньо волатильна. Це говорить, що фундаментальний тиск на ціни є помірним", - зазначив він.

"НБУ вимірює очікування фактично всіх груп населення, банкірів, бізнесу, професійних аналітиків. За останніми опитуваннями, їх очікування щодо інфляції знаходилися в діапазоні від 7% до 11%, у всіх чотирьох групах. Тобто вони досить близькы до очікувань НБУ", - додав він.

"Ми бачимо, що найближчим часом буде деяке уповільнення темпів зростання цін, і якщо ситуація буде поліпшуватися, ми будемо і далі пом'якшувати політику. Безумовно, якщо тиск з боку фундаментальних факторів посилиться (за очікувань, наприклад, або фіскальної експансії), ми будемо відповідно реагувати. Поки ж немає підстав для підвищення облікової ставки", - резюмував він.

Читайте також: Нацбанк зареєстрував нову банківську групу

Раніше повідомлялося, що Нацбанк погіршив прогноз інфляції на 2017 рік. Інфляція відхилиться від центральної точки цільового діапазону 8% +/- 2 п. п.

На початку березня Світовий банк погіршив прогноз інфляції в Україні у 2017 році з 8,5% до 10%.

На початку квітня МВФ підтвердив свій прогноз інфляції в Україні у 2017 році на рівні 10%.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >