Обсяг тіньової економіки в Україні становить 1,1 трлн грн - Економіка - dt.ua

Обсяг "тіньової" економіки в Україні становить 1,1 трлн грн

28 жовтня, 2017, 09:33 Роздрукувати

Україна займає третє місце в списку країн з найбільшою "тіньовою" економікою.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

В 2016 р. в Україні обсяг економіки, з якої не сплачуються податки, тобто "тіньовий", склав 1,1 трлн грн, за даними дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (АССА). І це при тому, що ВВП в тому ж році склав 2,38 трлн грн, а дохідна частина держбюджету — 595 млрд грн.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Следзь. Автор відзначає, що за даними АССА Україна до 2016 р. зайняла третє місце (45,16%) в списку країн з найбільшою тіньовою економікою. Нас обігнали тільки Нігерія з показником 48,37% і Азербайджан (67,04%).

"Які за таких умов можуть бути іноземні інвестиції! Тут би своїх легальних підприємців не розгубити", - іронізує Следзь.

"Вирішуючи проблему детінізації, Мінфін спільно з громадськістю, експертами, за підтримки бізнесу та депутатського корпусу в 2017 р. напрацював низку проектів, які пролили світло на "тінь", розкрили її першопричини і намітили напрями боротьби з нею. Робочі групи, круглі столи під прицілом небайдужих ЗМІ, форуми, експертні розробки, плани дій і навіть ряд зареєстрованих законопроектів... Все це було. Немає лише конкретного результату цієї роботи, втіленого в реальність. Більш того, немає навіть чіткого уявлення, коли саме чекати результату", - пише автор.

Детальніше про проблеми боротьби з "тіньовою" економікою читайте у статті Сергія Следзя "Черепашачими темпами" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

 
За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Yuriy  Vologjaninov Yuriy Vologjaninov 28 жовтня, 18:55 Из этой публикации следует, что в Конституции Украины должна появиться, как минимум, строчка - статья о недопустимости пребывания олигарха на посту президента и вторая, о недопустимости пребывания олигархов во всякой власти, включая законодательную, исполнительную, судебную и информационную (олигархи не могут являться владельцами СМИ и, в том числе, ТВ) Предлагаю главному, то есть худшему из олигархов в сегодняшней Украине - президенту Порошенко предложить эти статьи вниманию ВР на ближайшем её заседании. Отсутствие такового предложения будет ежедневно свидетельствовать о его заинтересованности в теневой - олигархической, грабящей народ экономике, будет свидетельствовать о его ежедневной преступной деятельности, о ежедневном накоплении оснований для всё более и более строгого суда над ним. Юрий Вологжанинов, киевлянин, доктор физико-математических наук, автор публикации "Предназначение человечества и его реализация" blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.htm згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >