Облгазам Фірташа законом заборонять безкоштовно користуватися державними газопроводами

Поділитися
Облгазам Фірташа законом заборонять безкоштовно користуватися державними газопроводами У облгазів заберуть "падаренные" Азаровим газорозподільні мережі
схвалений парламентським комітетом до другого читання проект закону "Про ринок газу" внесли поправку, якою вводиться заборона використання державних газопроводів приватними облгазами на правах хозведення.

Профільний комітет Верховної Ради з паливно-енергетичного комплексу схвалив до другого читання проект закону №2250 "Про ринок природного газу" з правкою, якою забороняється використання державних газопроводів приватними операторами на правах господарського ведення.

Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні в Києві в середу, 18 березня.

"Газорозподільні системи, власником яких є держава, не можуть перебувати в користуванні оператора газорозподільної системи на правах господарського ведення, крім випадків, коли такий оператор належить до суб'єктів господарювання державного сектора економіки", - йдеться у відповідній правці.

При цьому оренда, або концесія газорозподільних систем не забороняється.

Автором зміни, схваленого комітетом Ради з ПЕК, є депутат від "Народного фронту" Олександр Ксенжук.

Як повідомлялося, більшість газорозподільних мереж в Україні знаходиться у власності держави, а експлуатуються облгазами, підконтрольним приватним структурам (велика частина з них контролюється олігархом Дмитром фірташем).

Кабінет міністрів Миколи Азарова 20 серпня 2012 року постановою №770 передав державні розподільні газові мережі в безкоштовне господарське відання обл - про міськгазів.

Восени 2014 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міненерговугілля вивчити питання повернення газорозподільних мереж з користування обл - і міськгазів.

В подальшому, вони можуть бути передані в оренду приватним операторам, або об'єднані в держкомпанію за прикладом "Нафтогазмережі" (спроба створення цієї компанії робилася в 2009 році).

"Дочка" НАК "Нафтогаз України", компанія ДК "Газ України" у другій половині лютого цього року оскаржила цю постанову в суді, а також звернулася до Конституційного суду з проханням роз'яснити, наскільки воно відповідає законодавству України, зокрема, Господарським кодексом.

Такі ініціативи очікувано критикуються з боку обл - і міськгазів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі