Новини економіки - Новий закон про валюту без податкової амністії продовжить існування паралельних валютних реальностей - думка - Економіка - dt.ua

Новий закон про валюту без податкової амністії продовжить існування "паралельних валютних реальностей" - думка

20 серпня, 2017, 19:00 Роздрукувати

Альтернативою прийняття окремого закону може стати внесення змін у чинні законодавчі акти.

Норми валютного законодавства в Україні дотримуються не всі © Василь Артюшенко, DT.UA

Національний банк України представив проект закону "Про валюту", після прийняття якого має втратити чинність діючий з 1993 року "Декрет про валютне регулювання". Незважаючи на те, що новий законопроект має ряд переваг порівняно із застарілим актом, він продовжує логіку валютного контролю (в новій версії — валютного нагляду) пострадянської епохи і консервує існування двох "паралельних реальностей": тієї, що ґрунтується на законодавстві, і реальної ситуації з використанням валюти, вважає член Ради НБУ Олена Щербакова.

Окремі законодавчі акти, що регулюють оборот валюти, діють переважно в пострадянських державах, для Європи і США така практика нехарактерна.

"Видається, що найбільш оптимальним підходом буде внесення змін до діючих законодавчих актів: "Про Національний банк", "Про банки і банківську діяльність", до Податкового та Митного кодексів. Новий закон фактично дублює декрет, але, на відміну від оригінального документа, є рамковим і занадто багато залишає на відкуп НБУ. Більш того, багато норм нового законопроекту вже містяться, наприклад, у розділі про грошово-кредитну діяльність регулятора в законі про Національний банк", – пише автор у своєму матеріалі для DT.UA.

Надмірна зарегульованість валютного ринку відлякує інвесторів. Крім того, електронне декларування чітко продемонструвало, що валютне законодавство в Україні дотримується далеко не усіма.

"У найбагатших українців нерухомість за кордоном, частки в іноземних компаніях, інші активи в розвинених країнах. Навіть якщо б вони легально в Україні купували свої валютні мільйони, то їм би довелося разом з членами сімей роками ходити в обмінники, щоб акумулювати стільки валюти в рамках дозволених сум. Але біля обмінників їх ніхто не бачив", – констатує експерт.

На думку автора, якщо перед зміною валютного регулювання не провести загальне декларування амністію капіталів, то який-небудь новий закон, як і чинне законодавство, не виконуватиметься.

Читайте також: Нацбанк змінює правила захисту валютних обмінників

Детальніше про проект закону "Про валюту" й особливості валютного регулювання в Україні читайте у матеріалі Олени Щербакової "Регулювання без сенсу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >