Новий трудовий кодекс легалізує роботу неповнолітніх

Поділитися
Новий трудовий кодекс легалізує роботу неповнолітніх Новий закон зберігає звичну тривалість робочого тижня 40 годин © Андрій Товстиженко, DT.UA
Міністр економіки представить законопроект про працю.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов розповів про те, що завдяки новому законопроекту про працю школярі і студенти зможуть легально працевлаштуватися. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, новий законопроект введе поняття учнівських, термінових та інших видів трудових договорів.

"Нарешті буде вирішена проблема "щоб влаштуватися на роботу треба досвід, а де його взяти, якщо без досвіду ніхто не бере", - написав міністр.

Милованов підкреслив, що учні та студенти зможуть легально знайти роботу та отримати підтвердження про це, навіть якщо навчаються на денній формі.

Також планується ввести поняття нефіксованого робочого часу. Таким чином буде легалізовано працю тимчасового, додаткового персоналу, який зараз працює неофіційно і без будь-яких гарантій.

"Халтурка перестане нею бути, тому що працівник зможе суміщати роботу на декількох підприємствах і вибирати собі вигідніші умови праці", - заявив він.

Новий закон зберігає звичну тривалість робочого тижня 40 годин. Але дозволяє домовлятися про гнучкий графік роботи. Наприклад, що частину робочого дня робітник працює віддалено, іншу частину - в офісі. Тривалість дня визначають взаємні домовленості, а час відпочинку між робочими змінами має бути не менше 12:00. Для тих же, хто хоче працювати менше 40 годин на тиждень, буде можливість домовитися про оплату пропорційно. Як і про інші умови роботи.

Новий закон дозволить встановлювати гнучкий робочий графік для вагітних і дозволить жінкам в декреті працювати з дому.

"Це новий підхід законодавства - врегулювати баланс між материнством і кар'єрою. Те ж стосується пенсіонерів і інвалідів, для яких є пропозиції на ринку, але застаріле законодавство не дозволяє встановити гнучкі умови роботи", - розповів Милованов.

Щодо роботи профсоюзів, Милованов зазначив, що їх роботу пропонується врегулювати окремим законом.

Читайте також: Працюєш довше — отримуєш більше

Детальніше про проблеми трудового законодавства в Україні, необхідності його лібералізації в бік розширення прав і свобод сторін трудових відносин читайте в матеріалі Лідії Ткаченко "Зміни у трудове законодавство: будь-яка лібералізація корисна?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі