Новий склад наглядової ради "Нафтогазу": геолог, реформатор і екс-заступник посла США в Україні

Поділитися
Новий склад наглядової ради "Нафтогазу": геолог, реформатор і екс-заступник посла США в Україні © business-tv.com.ua
У новому складі спостережної ради НАКа більшість іноземців.

Кабінет міністрів затвердив новий склад наглядової ради НАК "Нафтогаз України", більшість членів якого іноземці. Від старої спостережну раду залишився тільки українець Володимир Демчишин, який представляє оточення президента Петра Порошенка, пише liga.net.

Як відомо, всі члени попередньої наглядової ради, за винятком Демчишина, залишили компанію за власним бажанням, пояснивши свій відхід зривом реформ "Нафтогазу". "Хоча реальні причини звільнення - спроби політичного втручання в діяльність "Нафтогазу" і конфлікт глави компанії Андрія Коболєва з прем'єром Володимиром Гройсманом з-за різних поглядів на розвиток холдингу", - пише видання.

Після відходу першого складу наглядової ради НАКа Кабмін скасував конкурсну процедуру призначення незалежних директорів. Тим не менш, новий склад ради "Нафтогазу" уряду все одно довелося узгоджувати з донорами компанії - Європейським банком реконструкції та розвитку і Світовим банком. Саме на підтримку донорів спирається Коболєв, педалирующий реформу корпоративного управління.

Якщо реформа буде доведена до кінця, наглядовій раді повинні перейти функції щодо затвердження фінансових планів, річних результатів, контроль над витратами, збутовою політикою і всіма закупівлями.

Як вже зазначалося, в новому складі спостережної ради "Нафтогазу" більшість виявилося за іноземцями. Державу представляють троє менеджерів.

Незалежні іноземці

Стів Хейсом (Steve Haysom) -1994 році закінчив Університет святої Марії (Канада, Saint mary's University), бакалавр наук в галузі геології і геохімії. З 90-х років минулого століття працював в нафтогазових компаніях, серед яких Husky Energy і Cabre Exploration Ltd. У 2000 році приєднався до Alberta Energy Company, отримавши посаду технічного радника з питань регулювання. Згодом став одним із засновників урядової галузевої консультативної групи GIAG.

У 2010-2011 роках був директором компанії Contact Exploration, а також працював в Krang Energy старшим геологом і менеджером проектів. З 2008 по 2016 рік обіймав керівні посади в компанії Seven Generations Energy Ltd (капіталізація понад млрд), яка видобуває легку нафту і газ в районі річки Kakwa на Заході Канади.

За більш ніж 15-річну кар'єру Хейсом брав участь у проектах з купівлі та продажу нафтогазових активів на 0 млн.

Клер Споттісвуд (Clare Spottiswoode) -математик і економіст за освітою, яка багато років пропрацювала в державному секторі Великобританії на енергетичних ринках і в секторі фінансових послуг, у британському казначействі.

У 1993-1998 роках обіймала посаду голови державного регулятора Ofgas - аналога НКРЭКУ у Великобританії на ринку газопостачання. Деякі британські ЗМІ приписують їй значну роль у створенні конкурентного ринку газу в Британії.

Під час роботи членом Незалежної комісії по банківській справі для британського казначейства Споттісвуд консультувала уряд з питань реформування банківського сектора. Рекомендації комісії були прийняті урядом і знаходяться на розгляді парламенту.

Зараз вона невиконавчий директор британських G4S plc, Just Group plc, Llika plc, Payments UK і голова Gas Strategies Limited.

Брюно Лескьор (Bruno Lescoeur) - 63-річний випускник Національної школи статистики та економічного управління (ENSAE) та Інституту політичних досліджень Парижа.

Почав працювати в Electricite de France в 1978 році. Він був головою і головним виконавчим директором Transalpina di Energia Srl, головним виконавчим директором EDF International Sas. З 1 січня 2015 року по 14 січня 2016 року працював радником президента в Electricite de France SA.

З березня 2015 року по 1 січня 2016 року був виконавчим віце-президентом Gas and Italy Electricite de France SA, і віце-президент Gas & South Europe з квітня 2010 року. Лескьор займає посаду незалежного директора Edison S. p. з 14 січня 2011 року. До 7 червня 2016 року був директором EDF Trading Limited.

У 2014 році Лескьор очолював EDF Trading, що постачала газ в Україну.

Амос Хохштайн (Amos Hochstein) - наймолодший з незалежних членів наглядової ради "Нафтогазу". Народився в 1973 році в США. Починав кар'єру у Вашингтоні, обіймав державні посади найвищого рівня, в тому числі був старшим радником з політичних питань Комітету у закордонних справах Палати представників США.

Серед інших регалій - посаду головного співробітника Демократичної партії в Підкомітеті з питань економічної політики, торгівлі та навколишнього середовища, де наглядав за розробкою законодавства про експортний контроль і багатосторонніх організаціях і режимах, що пов'язані з торгівлею.

Хохштайн також працював старшим радником з питань політики тодішнього губернатора Вірджинії Марка Уорнера.

Пізніше Хохштайн перейшов у приватний сектор в якості виконавчого віце-президента з міжнародних операцій в Cassidy & Associates. Протягом кар'єри він був консультантом і лобістом для американських і міжнародних нафтогазових компаній, а також компаній, що спеціалізуються на поновлюваних джерелах енергії.

За даними Forbes, під час роботи в Cassidy & Associates Хохштайн лобіював інтереси президента Екваторіальної Гвінеї Теодоро Обіанга Нгема Басого.

У Держдепартаменті США Хохштайн почав працювати у 2011 році в Агентстві енергетичних ресурсів. В якості заступника посла США в Україні Карлоса Паскуаля відповідав за газовий сектор.

1 серпня 2014 року Хохштайн став чинним спеціальним посланником і координатором з міжнародних енергетичних питань. Як головний енергетичний дипломат США, Хохштайн працював у тісному співробітництві з віце-президентом Джо Байденом і супроводжував його в міжнародних поїздках для просування енергетичних ресурсів як основного інструменту зовнішньої політики США. Серед ключових цілей Хохштайна на цій посаді - забезпечення енергетичної незалежності України від Росії. Неодноразово критикував трубопровід Газпрому Північний потік-2, називаючи його політичним проектом.

Представники держави

Олександр Гриценко - голова правління Укрексімбанку з серпня 2014 року. Народився в 1975 році в місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області. Закінчив Київський державний економічний університет. У 2004-2005 роках працював у Міністерстві фінансів, де очолював управління роботи з комерційними борговими зобов'язаннями.

З червня 2007 по лютий 2013 року працював у Лондоні віце-президентом департаменту ринку капіталів у країнах Східної Європи, Близького Сходу і Африки Standart Bank PLC. З лютого 2013 по липень 2014 року Гриценко - асоційований директор, член комітету з управління активами Banque Havilland S. A.

За даними ЗМІ, Гриценко вже подав у відставку з посади голови правління Укрексімбанку у зв'язку з призначенням на Нафтогаз.

Сергій Попик - радник прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з міжнародних питань. Інформації про Попике вкрай мало.

Судячи з його біографії, Попик - кар'єрний дипломат. У 2011 році був тимчасовим повіреним у справах України в Литві.

У 2012-2014 роках обіймав посаду заступника керівника Головного управління з питань зовнішньополітичних та інтеграційних процесів Адміністрації президента.

Член Комісії з питань партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору. Пізніше став заступником директора Першого європейського департаменту Мзс.

В нафтогазових проектах не помічений.

Володимир Демчишин - єдиний член наглядової ради "Нафтогазу", який зберіг своє місце. Народився у Львові. У 1998 році закінчив Львівський державний університет ім. Франка, отримавши кваліфікацію спеціаліста з міжнародних економічних відносин, перекладача. У 2001 році отримав ступінь спеціаліста в Європейському університеті Віадріна у Франкфурті-на-Одері. В 2003 році отримав ступінь МВА з міжнародних фінансів у школі бізнесу Канзаського університету (США).

Працював головним економістом в ТОВ Ernst & Young. У 2006-2008 роках - експерт відділу інвестиційних банківських послуг акціонерного банку ING Bank (Україна).

2008-2014 роки - начальник відділу інвестиційно-банківських послуг Investment Capital Ukraine при Валерії Гонтарєвої. У серпні 2014-го Демчишин очолив Національну комісію регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ).
З грудня 2014 року - міністр енергетики та вугільної промисловості України в уряді Арсенія Яценюка.

14 квітня 2016 року Верховна Рада проголосувала за відставку Яценюка і одночасно - за призначення Володимира Гройсмана прем'єр-міністром України. В новому складі Кабміну Демчишина на посаді глави Міненерго змінив Ігор Насалик.

21 квітня 2016 року стало відомо, що комітет з призначенням керівників особливо важливих для економіки підприємств при Мінекономрозвитку погодив призначення Демчишина п'ятим членом наглядової ради НАК Нафтогаз України.

Кандидатура Демчишина була подана за погодженням з президентом України.

Детальніше про ситуацію у НАК "Нафтогаз України" читайте в статті Алли Єрьоменко "Що стримує реформу "Нафтогазу України": особистісний конфлікт чи конфлікт світоглядів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Читайте також інтерв'ю Алли Єрьоменко в DT.UA "Амос Хохштейн: "Уряду, як і люди, починають діяти, коли їх лякає рахунок ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі