Нові умови контракту на транзит газу э вигідним лише для тимчасового уряду, керівництва Нафтогазу та РФ - Економіка - dt.ua

Нові умови контракту на транзит газу э вигідними лише для тимчасового уряду, керівництва "Нафтогазу" та РФ

24 грудня, 2019, 18:03 Роздрукувати

Україна втрачає позиції як транзитна держава.

За підсумками підписаного Протоколу зустрічі щодо транзиту газу через українську ГТС, позиції України, як транзитної держави, різко погіршуються, валютні надходження в Україну та платежі до бюджету від транзиту газу через територію України зменшуються в рази, тарифи на транспортування газу для українських споживачів та витрати на обслуговування та перебудову газотранспортної системи значно зростають. Такі результати – це прямий виклик для України, з яким ще доведеться впоратись. Про це для DT.UA пише Олексій Кучернко.

За його словами, погіршенням умов, відповідно до Протоколу зустрічі, є:   середньорічній дохід від транзиту російського газу складе близько 1,3 млрд дол. (зменшиться в 2,3 рази); щорічні сумарні платежі до бюджету від транзиту газу складуть близько – 0,35 млрд дол. (зменшаться в 4 рази); дохід від транзиту становитиме 1% ВВП України (зменшиться майже в 3 рази); тариф на транспортування газу газотранспортною системою України для споживачів України складе 346,2 грн за тис. куб. м (збільшиться в 1,8 рази);  тариф на вхід до газотранспортної системи для вітчизняних видобувників складе 472,3 (збільшиться в 4 рази); для надійного та гарантованого постачання газу для всіх регіонів України необхідно буде здійснювати відповідну перебудову газотранспортної системи України, що потребуватиме значних капітальних вкладень;  у роботі ГТС  України буде незадіяна значна частина магістральних газопроводів, що в свою чергу потребуватиме значних витрат на консервацію таких газопроводів або ж їх демонтаж; замовником послуг транзиту у оператора української ГТС замість російського "Газпрому" буде "Нафтогаз"; відсутність прямого контракту на транзит газу територією України між оператором ГТС та "Газпромом", та, як наслідок, неможливість відстоювати спірні питання щодо транзиту газу в міжнародному арбітражі. По суті, тепер "Нафтогаз" став сателітом "Газпрому", і всі претензії щодо транзиту потрібно виставляти не "Газпрому", а "Нафтогазу".

Більш детально читайте у статті Олексія Кучернко "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?".   

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >