НОВЕ НАРОДЖЕННЯ «УКРАЇНИ» У 2003 РОЦІ В КИЄВІ ВІДКРИЄТЬСЯ ТОРГОВЕЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС СВІТОВОГО РІВНЯ - Економіка - dt.ua

НОВЕ НАРОДЖЕННЯ «УКРАЇНИ» У 2003 РОЦІ В КИЄВІ ВІДКРИЄТЬСЯ ТОРГОВЕЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС СВІТОВОГО РІВНЯ

27 грудня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №50, 27 грудня-10 січня

Універмаг «Україна» був споруджений 1967 року. На той час це найбільший торговельний комплекс України, побудований на основі останніх технологічних досягнень...

«Україна»-2003
«Україна»-2003

Універмаг «Україна» був споруджений 1967 року. На той час це найбільший торговельний комплекс України, побудований на основі останніх технологічних досягнень. Вдале розташування та просторі торговельні зали зробили його улюбленим місцем покупок киян і гостей столиці. У середині 90-х фасад споруди універмагу красиво засклили, надавши йому сучаснішого вигляду. Проте внутрішнє планування та структура найбільшого магазину країни технічно й морально застарівали. Необхідною стала глобальна реконструкція із залученням значних фінансових інвестицій. Головним інвестором акціонери універмагу вибрали американську холдингову компанію «NCH», яка має бездоганну репутацію й досвід реалізації таких проектів. Перемога в тендері на реконструкцію універмагу «Україна», оголошеному американським холдингом «NCH», дісталася київській холдинговій компанії «Київміськбуд», причому виграно тендер було у відомих будівельних компаній Канади, Литви, Туреччини й України.

«Україна»-2002

У березні 2002 року універмаг закрився на реконструкцію. Спочатку планувалося реконструювати стару частину універмагу та прибудувати до неї два торговельні поверхи й паркінг на 400 автомобілів. Універмаг мав відкритися вже в грудні 2002 року. Але роботи ще тривають, більше того, кияни можуть помітити: їхня інтенсивність не зменшується. Це видається ще дивовижнішим, якщо врахувати, що будівельні роботи, відповідно до наявної інформації, «Київміськбуд» виконував із випередженням графіка.

Поспішаємо заспокоїти киян — наші будівельники виявилися на висоті, а перенесення термінів ініційоване акціонерами універмагу «Україна» в зв’язку з новими, грандіознішими планами. До того ж рішення про збільшення обсягу робіт із реконструкції пов’язано було як із загальним поліпшенням фінансово-економічної ситуації в Україні, так із високою оцінкою з боку інвестора якості й термінів виконання «Київміськбудом» своїх зобов’язань.

Відповідно до нового договору, підписаного власником контрольного пакета акцій ЗАТ «Універмаг «Україна» американським холдингом «NCH» і холдинговою компанією «Київміськбуд», у початковий проект реконструкції внесено істотні зміни. Нововведення подовжать терміни будівництва на три місяці та збільшать його вартість як мінімум на 40%. У результаті універмаг «Україна» має перетворитися на найбільший торговельно-розважальний комплекс західного зразка.

Загальна площа споруди універмагу становила до реконструкції близько 26 тис. кв. м. Після реконструкції й нового будівництва загальна площа дорівнюватиме майже 48 тис. кв. м. Тобто практично працівники «Київміськбуду» збудують за один рік ще один універмаг! При цьому в півтора разу підвищилася ефективність використання земельних ресурсів. Корисна надземна частина комплексу виросла практично вдвічі, тоді як площа забудови — всього на 25% (із 6,8 до 8,5 тис. кв. м). Під час перепланування приміщень старі цегельні перегородки замінили на гіпсокартонні, у такий спосіб зменшивши навантаження на несучі конструкції вп’ятеро. Це особливо актуально з урахуванням того, що універмаг розташований у заплаві ріки Либідь і за 35 років будинок просів майже на 15 см.

Цокольний поверх вирішено переобладнати під супермаркет компанії «Фуршет», віддавши їй під торгівлю понад 2 тис. кв. м, обладнаних найсучаснішими складськими пристосуваннями. Безпосередньо торговельний центр займатиме повні три поверхи оновленої споруди. На четвертому поверсі вирішено розмістити величезний розважальний центр із чотирма кінозалами на 600 місць, кафе та ресторанами швидкого обслуговування й ігровими залами. Для втілення в життя цієї ідеї необхідно знести вже обладнану покрівлю й підняти рівень поверху на півтора метра. Новоспоруджена частина — це дев’ятиповерховий паркінг площею 10 тис. кв. м і додаткові торговельні площі з тильного боку будинку. Відповідно до нової маркетингової стратегії універмагу, нові площі здаватимуть в оренду різноманітним торговельним організаціям, перевагу надаватимуть магазинам модного одягу, взуття, косметики й парфумерії відомих фірм. Загальна площа одного поверху становитиме майже 0,8 гектара.

Обладнується комплекс найсучаснішим устаткуванням американського, німецького й італійського виробництва. Запроваджено трирівнева система контролю якості виконуваних робіт: із боку інвестора, замовника та спеціалізованої англійської консалтингової компанії. Ця сама компанія визначає й доцільність використання того чи іншого устаткування.

Будівельники забезпечать універмаг централізованою системою кондиціонування й індивідуальними системами штучного клімату, так званими «фанкойлами». У ньому також буде апробовано унікальну багатоступінчасту систему пожежної безпеки, яка ніде в світі в такому вигляді ще не функціонує. Крім того, у будинку встановлять вогнетривкі скло та двері, що витримують відкритий вогонь до півтори години, і спеціальні штори, здатні автоматично локалізувати місце загоряння.

Терміни проведення реконструкції гранично стислі — рахунок йде на дні. Уже закінчуються роботи з підведення до комплексу нових, потужніших інженерних комунікацій. До середини лютого «Київміськбуд» має закінчити всі загальні будівельні роботи та розпочати обладнання внутрішніх приміщень. А двері нового торговельного комплексу мають відчинитися для відвідувачів 25 березня 2003 року. Будівельники впевнені у своїх силах і в реальності виконання поставлених складних завдань. Отож побажаємо їм успіху та з нетерпінням чекатимемо на цю значну та приємну подію.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво