НКРЕКП планує покрити 1,5 млрд боргів компаній Ахметова - ЗМІ

Поділитися
НКРЕКП планує покрити 1,5 млрд боргів компаній Ахметова - ЗМІ НКРЕКП 9 січня ухвалить рішення про розподіл 2 млрд гривень
"Енергоатом" і всі інші "нетепловики" не отримають коштів на погашення боргів, повідомляють "Наші гроші".

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), на засіданні у вівторок, 9 січня, прийме рішення про розподіл 2 млрд гривень між енергогенеруючими компаніями теплоелектростанцій, більшу частину отримають компанії Ріната Ахметова, повідомляють "Наші гроші".

Так, чверть суми розподілять між ПАТ "Центренерго" (294,40 млн гривень) і ПАТ "Донбасенерго" (225,79 млн гривень).

Як повідомляють "Наші гроші", 1,48 млн гривень отримають компанії Ахметова ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго" (374,91 млн гривень), ПАТ "ДТЕК Західенерго" (744,63 млн гривень) і ТОВ "ДТЕК Східенерго" (360,26 млн гривень).

Наголошується, що ці кошти призначені для погашення заборгованості, що утворилася до 1 вересня 2017 року перед ТЕС, з подальшим направленням грошей тільки на оплату за договорами на поставку вугілля. Для виконання цього рішення підприємство "Енергоринок" у листопаді взяло кредит на 2 млрд гривень в "Ощадбанку".

Як пише видання, для запуску цієї схеми Нацкомісія повинна прийняти рішення "Про алгоритм перерахування коштів з поточного рахунку із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії" та "Про внесення змін до кошторису ДП "Енергоринок" на 2018 рік".

Вони необхідні, щоб уникнути виконання закону "Про електроенергетику", яким визначено алгоритм розподілу коштів "Енергоринку" для погашення боргів перед виробниками е/е, йдеться в матеріалі.

"У спрощеному вигляді алгоритм виглядає так. Всі гроші "Енергоринку" на погашення боргів повинні розподілятися між виробниками в наступній пропорції: приблизно 50% грошей іде на ТЕС, 40% - "Енергоатом", решта 10% діляться між "Укргідроенерго", "Укренерго", ТЕЦ і виробниками "зеленої" е/е.Спочатку закривають старі борги перед виробниками електроенергії. Планована ж зараз схема припускає, що всі гроші отримають теплоенергетики, тобто "Енергоатом" і всі інші не отримають на погашення боргів нічого", - пишуть "Наші гроші".

Нагадаємо, 3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно з цією методологією, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

НАБУ розпочало розслідування і 17 серпня 2017 року провело обшуки в приміщенні НКРЕКП у справі, пов'язаній з утвердженням формули "Роттердам+".

На думку експертів, формула "Роттердам +" стала вершиною схем збагачення в енергетиці.

Докладніше читайте в статті Ігоря Маскалевича "Блокада по-роттердамськи: донецький варіант" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі