Низький рівень довіри до НБУ гальмує розвиток усього фінансового сектору — експерти - Економіка - dt.ua

Низький рівень довіри до НБУ гальмує розвиток усього фінансового сектору — експерти

21 лютого, 2019, 12:21 Роздрукувати

Умовами відновлення довіри до центробанку є висока транспарентність його діяльності, актуальність проголошених цілей, прийняття на себе конкретних зобов'язань і наступне їх виконання. 

© Прес-центр НБУ

Низький рівень довіри до фінансового регулятора гальмує розвиток усього фінансового сектору. Проте найголовнішим є те, що без достатнього рівня довіри сучасна діяльність центрального банку не може бути ефективною.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Євген Бублик та Юлія Шаповал, Інститут економіки та прогнозування НАНУ. На їхню думку, умовами відновлення довіри до центробанку є висока транспарентність його діяльності, актуальність проголошених цілей, прийняття на себе конкретних зобов'язань і наступне їх виконання. А у разі невиконання — безумовна відповідальність. При цьому актуальні дослідження говорять, що для завоювання довіри інфляційне таргетування — далеко не найкращий засіб.

"Виходячи з цього, програма діяльності НБУ, а також інших органів держави, що мають стосунок до банківських ринків, потребує реалізації заходів, орієнтованих на відновлення довіри населення та бізнесу. Ці заходи, серед іншого, мають демонструвати більшу увагу до забезпечення економічного зростання, чіткішу позицію щодо стабільності національної грошової одиниці, стимули повернення вкладників до банків, а також підвищення прозорості діяльності НБУ шляхом конкретизації його зобов'язань у монетарній сфері та відповідальності у разі їх невиконання. Для більшого ефекту деякі зобов'язання та відповідальність є сенс розділити з урядом", — зазначають експерти.

Детальніше про довіру до банківської системи читайте у статті Євгена Бублика та Юлії Шаповал "Відновлення довіри до банків — завдання НБУ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >