Німецький регулятор зобов'язав "Газпром" скоротити поставки газу газопроводом OPAL

Поділитися
Німецький регулятор зобов'язав "Газпром" скоротити поставки газу газопроводом OPAL В ЄС, схоже, почали розуміти, що таке російський монополіст
Від "Газпрому" вимагають виконати рішення суду ЄС

Німецький регулятор Bundesnetzagentur зобов'язав "Газпром" негайно наполовину скоротити поставки газу через газопровід OPAL, який контролюється спільним підприємством "Газпрому" і німецької Wintershall і є наземним продовженням "Північного потоку".

Як ми вже повідомляли, суд Євросоюзу скасував рішення ЄС від 28 жовтня 2016 року, яке давало змогу "Газпрому" постачати більше газу по газопроводу OPAL. Це означає, що "Газпром" зобов'язаний скоротити постачання газу через OPAL, який пов'язує "Північний потік" з мережами в Німеччині.

"У разі необхідності Bundesnetzagentur буде робити наглядові кроки для забезпечення цього", - заявив представник регулятора, повідомляє Reuters.

OPAL на 80% належить WIGA - спільного підприємства Газпрому і Wintershall, а інша частина належить дочірній компанії німецького концерну Uniper.

Німецький регулятор повинен надати доступ до OPAL іншим компаніям, крім "Газпрому". Рішення Єврокомісії від 2016 дозволяло "Газпрому" повністю завантажити "Північний потік" для постачання газу в Німеччину та Чехію.

За оцінками, обсяги транспортування газу по "Північному потоку" тепер зменшаться на 12 млрд. 400 млн. кубометрів блакитного палива на рік.

Нагадаємо, раніше Німеччина зняла заборону на доступ "Газпрому" до газопроводу Opal в обхід України. Зі зростанням використання OPAL знизилося завантаження західного відводу від газопроводу Nord Stream – NEL.

У березні 2017 року НАК "Нафтогаз" України оскаржив рішення Єврокомісії у суді та забажав скасування дозволу російському монополісту збільшити використання потужностей газопроводу.

Як пише у своїй статті для DT.UA Ганна Люта, рішення Єврокомісії розширити доступ російського монополіста до газопроводу OPAL завдасть значної шкоди не лише газотранспортним позиціям України, але й стабільності та безпеці газозабезпечення держав Європейського Союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі