Німеччина зняла заборону на доступ "Газпрому" до газопроводу Opal в обхід України

Поділитися
Німеччина зняла заборону на доступ "Газпрому" до газопроводу Opal в обхід України Позивачам не вдалося довести незворотну шкоду від доступу "Газпрому" до Opal © РИА Новости
Рішення ЄК про зняття заборони на доступ "Газпрому" до потужностей Opal знову вступило в силу.

Суд не знайшов причин для збереження обмежень російському монополісту "Газпрому" для газопроводу Opal.

Так, суд Дюссельдорфа постановив, що причин для обмеження доступу "Газпрому" до німецького газопроводу Opal немає, відкинувши позов польських компаній, передає Reuters.

Таким чином, рішення ЄК про зняття заборони на доступ "Газпрому" до потужностей Opal знову набрало чинності і буде діяти до більш докладного рішення.

Суд також повідомив, що позивачам не вдалося довести незворотну шкоду, яка нібито виникає від доступу "Газпрому" до потужностей Opal.

Газопровід Opal потужністю 36 млрд кубометрів з'єднує морський газопровід "Північний потік" з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.

Нагадаємо, що раніше польська державна компанія PGNiG подала до Європейського суду позов проти рішення Єврокомісії, а її дочірня компанія поскаржилася німецькому Федеральному агентству з питань мереж. Польська сторона наполягала на тому, що збільшення доступу Росії до OPAL може представляти певні загрози для транспортування газу між Україною і Польщею.

Потім уряд Польщі звернувля до Європейського суду, щоб оскаржити рішення Європейської комісії про розширення доступу російської компанії "Газпром" до німецького газопроводу OPAL.

Суд ЄС призупинив рішення Європейської Комісії про збільшення доступу "Газпрому" до трубопроводу OPAL - одному з відведень від "Північного потоку". Хоча "Газпром" вже встиг наростити фізичне завантаження OPAL до 86%.

Як зазначається у статті на сторінках тижневика "Дзеркало тижня. Україна", рішення Єврокомісії розширити доступ "Газпрому" до газопроводу OPAL завдасть значної шкоди не тільки газотранспортним позиціях України, але і стабільності і безпеці газозабезпечення держав Європейського Союзу. Єврокомісія не просто створила прецедент виключення з правил Третього енергопакету, чого "Газпром" послідовно домагався з 2013 р. Рішення Єврокомісії щодо використання трубопроводу-відведення OPAL в інтересах російської газової монополії може стати вінцем (терновим) 18-літнього періоду лібералізації європейського ринку газу.

Докладніше читайте у статті Ганни Лютої "Обпалені "Газпромом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі