Нігерія готова обмежити видобуток нафти

Поділитися
Нігерія готова обмежити видобуток нафти В Абуджі хочуть зупинити падіння цін на нафту © ТАСС
В Абуджі скептично налаштовані по відношенню до майбутнього саміту ОПЕК.

Нігерія висловила готовність приєднатися до плану Росії та Саудівської Аравії щодо заморожування обсягів видобутку нафти.

Про це міністр енергетики Нігерії Еммануель Качікву повідомив виданню Bloomberg в неділю, 21 лютого.

Качікву висловився за надання Ірану можливості наростити видобуток нафти, рівень якого за час дії санкцій істотно знизився.

"Іран і Ірак були поза ринком деякий час, і якщо вони хочуть повернутися, не потрібно заморожувати їх там, де вони зараз, потрібно заморожувати на більш високому рівні", − підкреслив міністр.

Він також уточнив, що Нігерія має намір в лютому зберегти січневі обсяги видобутку нафти – 2,2 мільйона барелів на добу. Качікву не виключив збільшення видобутку в майбутньому, підкресливши, що додаткові обсяги будуть поставлятися виключно на внутрішній ринок.

Міністр скептично оцінив результативність майбутнього саміту ОПЕК, так як для цього необхідні ґрунтовні попередні переговори, які не проводилися.

16 лютого Саудівська Аравія і Росія домовилися заморозити свої рівні видобутку на рівні січня цього року в разі, якщо інші теж погодяться на такий крок. До них приєдналися Катар і Венесула і, за деякими повідомленнями, Кувейт. Позиція Ірану полягає в тому, що Тегеран бачить "простір для обговорення такої можливості, але "не відмовиться від своєї частки на ринку".

Напередодні американське видання Forbes писало, що угода Саудівської Аравії і РФ до заморожування видобутку нафти не призведе. Сама угода не здатне призвести до заморожування видобутку "чорного золота" і безглуздо з точки зору досягнення його головної мети – зупинення падіння цін на нафту.

Значні обсяги видобутку нафти у світі останнім часом перевищили обсяги попиту і призвели до зниження цін на нафту більш ніж на 70% порівняно з рівнем червня 2014 і досягали 28 доларів за барель, а зараз складають близько 33 доларів за барель. Це створює фінансові проблеми для країн, економіки яких залежать від експорту нафти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі