Незрозуміло, як виникла заборгованість населення та ЖЕО Києва за тепло і гарячу воду в розмірі 3,2 млрд грн — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Незрозуміло, як виникла заборгованість населення та ЖЕО Києва за тепло і гарячу воду в розмірі 3,2 млрд грн — експерт
Суми, отримані виконавцями послуг з гарячого водопостачання від населення за показниками лічильників, в рази менше сум, нарахованих ПАТ "Київенерго" розрахунковим методом.

За даними ПАТ "Київенерго", борг споживачів за тепло і гарячу воду досягає 4,8 млрд грн. Найбільша заборгованість за тепло, опалення і гарячу воду у населення і житлово-експлуатаційних організацій (ЖЕО) столиці - 3,2 млрд грн. Борги державного та місцевого бюджетів становлять 190 млн грн, інших споживачів - 349 млн грн. Борги державного бюджету з компенсації пільг та субсидій, а також різниця в тарифах досягли майже 1 млрд грн.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних і енергетичних програм Громадянської мережі "ОПОРА", член Ради реанімаційного пакету реформ. На її думку, незрозуміло, яким чином виникла заборгованість населення та ЖЕО у розмірі 3,2 млрд грн.

"За даними Держстату, сума, на яку укладені договори між виконавцями комунальних послуг та населенням щодо платежів з погашення реструктуризованої заборгованості за комунальні послуги (все разом), в 2016-му становила близько 20 млн грн, в 2017 р. - 22 млн, в 2018 р. - 8,6 млн грн. Цілком ймовірно, що левова частка решти боргів - це так звана різниця в нарахуваннях за послуги гарячого водопостачання. Особливо значною різниця була, коли виконавцями комунальних послуг в місті Києві були ЖЕО, - зазначає експерт. - Тобто суми, отримані виконавцями послуг з гарячого водопостачання від населення за показниками лічильників, в рази менше сум, нарахованих ПАТ "Київенерго" розрахунковим методом. Причин такої ситуації декілька (одна з них - занижений тариф на гаряче водопостачання, застарілі і несправні індивідуальні теплові пункти в будинках), але рішення проблеми було заморожено. Знайти крайнього, особливо в умовах відсутності повного обліку гарячого водопостачання (індивідуальних та будинкових лічильників), неможливо. Адже в ЖЕО, більшість з яких вже ліквідовані або трансформовані в керуючі компанії, просто відсутні джерела покриття цих боргів".

Детальніше про проблеми з гарячою водою та опаленням у Києві читайте в матеріалі Тетяни Бойко "Загадка боргів "Київенерго", або Коли кияни отримають гарячу воду?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі