НЕЗАЛЕЖНА УКРАЇНА ПЕРЕПИЛА УРСР ВИРОБНИЦТВО ВОДИ І СОЛОДКИХ НАПОЇВ ПЕРЕВИЩУЄ РІВЕНЬ 1990 РОКУ

Поділитися
На українському ринку мінеральних вод і безалкогольних напоїв спостерігається стрімке зростання пропозиції, взаємністю якому відповідає споживчий попит...

На українському ринку мінеральних вод і безалкогольних напоїв спостерігається стрімке зростання пропозиції, взаємністю якому відповідає споживчий попит. З кожним сезоном сюди приходить дедалі більше нових виробників, що переконливо свідчить про привабливість цього сегмента. Попит, на бутильовану мінеральну воду, який збільшився, сприяє тому, що вже шостий рік поспіль її виробництво зростає. При цьому імпорт мінералки в Україну також збільшується, а експорт, навпаки, значно скоротився. Тільки не подумайте, що ця тенденція якось пов’язана з відомою народною мудрістю, мовляв, стали споживати більше води, щоб заощадити на їжі... Ні. Просто з безплатною чистою водою в нас, схоже, вже проблеми. Ось і доводиться вгамовувати спрагу за рахунок гаманця.

За даними Держкомстату, 2001 року обсяги ринку мінеральних вод досягли 55,2 млн. дал, трохи перевищивши пікове значення, що було зафіксовано в 1990 році, — 55,0 млн. дал. Зважаючи на все, нинішній сезон уже не буде розмінюватися на дрібниці і впевнено піде далі, адже тільки за перше півріччя 2002 року було вироблено 39,7 млн. дал мінералки (72% від тогорічного).

Схожа картина складається і на ринку безалкогольних напоїв, що виробляються на базі мінеральної або столової води з додаванням цукру (або інших підсолоджувачів) і ароматизаторів. Таких за перше півріччя 2002 року вироблено 49,7 млн. дал, що на 40,4% перевищує дані за перше півріччя 2001 року — 35,4 млн. дал.

Працює на внутрішнього споживача і світова торгівля. Так, імпортні постачання мінеральних вод в Україну, що знизилися з 1997 року (0,65 млн. дал) до 0,46 млн. дал у 1998-му і 0,42 млн. дал у 1999-му, у 2001 році раптом збільшилися до 0,58 млн. дал. Намічається тенденція до їхнього поступового зростання. Вельми можливо, що до кінця 2002-го імпорт знову повернеться на рівень 1997 року.

Що стосується експортної торгівлі, то тут порівняно з тим же 1997 роком (6,32 млн. дал) зафіксований майже триразовий спад (2,246 млн. дал), якщо порівнювати з тогорічними результатами.

У чому причини такої невгамовної спраги?

На думку фахівців, зокрема Ігоря Товкача, помічника генерального директора з комунікації й інформації підприємств ВВН в Україні, однією з основних причин зростання виробництва мінвод і безалкогольних напоїв є стабільний розвиток ряду великих виробників (таких, як «Росинка», «Сармат», «Славутич», «Рогань», «Оболонь» та інші), що роблять погоду на ринку.

Втім, є й інші думки. Як вважає Євген Пекар, директор виробничо-комерційного центру «Трек Трейд», можливо, таке стрімке зростання виробництва мінеральних вод дещо перебільшене. На його думку, наявність у 90-х роках великої кількості нелегальних виробників, не врахованих у статистичних звітах (які, проте, займали значну частину ринку), перекрутило реальні дані. Виходячи з цього припущення, швидше за все, реальна динаміка зростання виробництва мінеральних вод і безалкогольних напоїв в Україні з 1996-го по 1999 рік мала б виглядати більш плавно.

Головна ж причина зростання споживання, як підтверджує заступник генерального директора ЗАТ «Укрпиво» Галина Коренькова, безпосередньо пов’язана з погіршенням якості питної води і підвищенням уваги людей до екологічних проблем. Хоч як це парадоксально, але виходить, що дорогу виробництву прокладає екологія. І хто знає, скільки води ми споживатимемо років через 5—10, коли в наших водоймах уже не можна буде навіть купатися, як це уже сталося в цивілізованій Європі, яка закономірно споживає мінеральну воду в набагато більших кількостях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі