Невідомих з битками прогнав «Беркут» із «болгаркою»

Поділитися
Група «Форум» і дрібніші міноритарії Кременчуцького сталеливарного заводу (зокрема, «Систем Кепітал Менеджмент»), які примкнули до неї, відновили контроль над Кременчуцьким сталеливарним заводом...

Група «Форум» і дрібніші міноритарії Кременчуцького сталеливарного заводу (зокрема, «Систем Кепітал Менеджмент»), які примкнули до неї, відновили контроль над Кременчуцьким сталеливарним заводом. Вранці 5 вересня керівництво підприємства, очолюване Олександром Холошиним, змогло повернутися у свої кабінети після вимушеного десятиденного вигнання.

Залишити свої робочі місця правлінню КСЗ довелося 25 серпня, коли на Кременчуцький сталеливарний напали «невідомі люди», озброєних пістолетами з гумовими кулями, бейсбольними битками і злими собаками.

Конфлікт між основними акціонерами заводу — групами «ТАС» і «Форум» — почався наприкінці минулого року, коли було прийнято рішення про проведення чергових загальних зборів акціонерів ВАТ «КСЗ» у березні 2006 року в Кременчуці. Реєстратор заводу — компанія «Профреєстр», дружня групі «ТАС», відмовилася повідомляти акціонерам про проведення зборів. У квітні 2006-го компанія «Славутич-Капітал», яка діє за дорученням «ТАС», оголосила про проведення (вже в Дніпропетровську) чотирьох зборів ВАТ «КСЗ» поспіль.

У травні-червні акціонери, котрі представляють «ТАС», оголосили про прийняті на зборах рішення щодо зміни керівництва заводу (Дмитро Черненко замість голови правління заводу Олександра Холошина), проведення додаткової емісії і зміни реєстратора («Профреєстр» на ОФР «Запоріжжя»). Акціонери, які об’єдналися навколо «Форуму», заявили, що прийняті в Дніпропетровську без їхньої участі рішення не можуть бути легітимними, тому що на зборах не було кворуму: «ТАС» і їхні партнери володіють не більш як 58,2% акцій заводу замість необхідних 60%. (За словами юриста-консультанта ВАТ «КСЗ» Оксани Устименко-Галко, досі ніхто ні в рамках судових, ні в рамках якихось інших розглядів не бачив ще документів, які підтверджують, що ці збори були проведені.)

Судові розгляди тривали все літо, але 25 серпня крапку в цій нуднуватій фазі конфлікту поставили міцні хлопці, котрі увірвалися на завод з холодною зброєю, спецзасобами і бультер’єрами. Причому історія появи людей і собак набуває дедалі трагікомічнішого характеру.

За даними міліції, масовку силової групи рекрутували з миру по нитці у Києві й області, пообіцявши кожному від 50 до 500 дол. Бажаючих із користю провести святковий день зібрали в київському Гідропарку, посадили в чотири автобуси і повезли, навіть не повідомивши, куди й навіщо. Вже в Кременчуці вони отримали завдання змінити охорону заводу.

Як пише преса, нападники не знали ні один одного, ні міста. Міліція затримала їх здебільшого не при захопленні підприємства, а пізніше, коли вони намагалися залишити Кременчук. Можливо, частина таки поїхала. Багато з них ніяких грошей не одержали — і, зважаючи на все, не одержать. Тож у їхньому житті просто з’явиться епізод екстремального туризму зі штурмом невідомого заводу і відсидкою у районній камері попереднього ув’язнення.

Втім, фарсовий характер дещо знижує екіпірування «тургрупи». У двох затриманих пізніше туристичних автобусах міліціонери виявили «вісім пістолетів для стрільби гумовими кулями, переносні драбини, захисні шоломи, обрізки металевих труб, десятки дерев’яних биток, металевих кастетів, ломів, молотків, держаків для лопат, пилок-«болгарок» для різання металу» та інші корисні для корпоративного туриста предмети. Хто і як зібрав цей арсенал, де і кому роздав — не повідомляється.

Залишилося за кадром і запитання, звідки взялися бультер’єри, чи пообіцяли їм по кісточці і чи були в них щеплення.

Як відомо, після перемоги над супротивником, котрий поступався і технікою, і живою силою, анонімні бойовики телефонним дзвінком «викликали на царство» мажоритарного акціонера ВАТ «КСЗ» — групу «ТАС» в особі В.Новицького і Д.Черненка.

За словами власника «ТАС» Сергія Тігіпка, виглядало це так: «Нам зателефонували, сказали, коли приїхати і що буде спокійно відчинено». За його словами, хлопці з Гідропарку із собаками захопили завод, тому що хотіли помститися іншим акціонерам підприємства: «Вони, щоб помститися, зробили вільний доступ на завод для нас... Нам сказали: завод відкритий, проблем немає, заходьте». При цьому Сергій Леонідович не пояснив, чому нове керівництво заводу прийняло рішення займати свої робочі місця, які звільнилися в результаті погрому, а не звернутися до правоохоронних органів. Також він не пояснив, чи буде «ТАС» і надалі виїжджати на виклики всіх приїжджих груп захоплення...

Після захоплення КСЗ 25 серпня представники виконавчої служби неодноразово намагалися оголосити новим керівникам про незаконність їхніх посадових домагань. Крюківський районний суд Кременчука ще в серпні визнав рішення дніпропетровських зборів акціонерів про обрання голови правління підприємства і членів спостережної ради незаконним. Відповідно до ухвали суду, керівництво на чолі з Холошиним правомочне керувати підприємством, а нове керівництво на чолі з Дмитром Черненком має бути відсторонене і не допущене на територію підприємства.

Однак спроби судових виконавців були невдалими: нові керівники не горіли бажанням слухати погані звістки.

Вони боролися з ворогами — ті нахабно займалися «шантажем і саботажем» дій нового керівництва і навіть інколи... «вимикали холодильники».

Заодно під час нетривалого перебування «загарбників» на заводі був анонсований план подвоєння статутного фонду підприємства, що розцінювалося як прагнення дещо розмити частку інших акціонерів...

Вранці 5 вересня судові виконавці прибули на завод зачитати рішення суду про заборону зміни керівництва заводу вже у супроводі підрозділу «Беркут». Силового опору міліції і співробітникам виконавчої служби не чинили, проте, як повідомив старший державний виконавець відділу примусового виконання рішення державної виконавчої служби Полтавської області Олексій Якименко, виконавці змогли зайти на територію заводу тільки після певних зусиль, за допомогою і сприяння органів внутрішніх справ.

Як повідомляється, працівникам «Беркута» для проникнення на завод довелося застосовувати спецзасоби — розрізати «болгаркою» грати на вхідних дверях заводоуправління.

Юристи «ТАС», за словами адвоката Юрія Бергельсона, «зараз пишуть скаргу на виконавця і на тих, хто був із ним». Скарга відправиться до чергового суду, яких у цій справі вже й так предосить...

При цьому в перспективу вирішення спору в рамках стратегії win-win (щоб виграв кожний) не віриться.

«Форум» співтовариші, котрі у сукупності володіють майже 40% акцій ВАТ «КСЗ», очевидно, візьмуться закріплювати і розвивати свій успіх у сфері оперативного управління підприємством і юридичного обгрунтування неправомочності претензій групи «ТАС».

Власники 58% акцій КСЗ — група «ТАС» і її союзники — крім вирішення поточних юридичних питань, зважаючи на все, мають намір зайнятися стратегією, про що свідчить виникнення ідей про підвищення статусу акціонерів, які володіють контрольним пакетом.

Зокрема, невипадковою видається поява 4 вересня звернення Полтавського губернатора Валерія Асадчева до президента України з проханням внести зміни до законодавства, які захищали б акціонерів, котрі володіють контрольними пакетами акцій підприємств. (Нагадаємо, що місто Кременчук розташоване саме на Полтавщині.)

У своєму зверненні губернатор Асадчев, зокрема, пропонує: «Для забезпечення захисту акціонерів, котрі мають контрольний пакет, необхідно перейти на систему, коли збори вважаються повноважним за наявності 50%+1 акціонер. Водночас сьогодні закон вимагає 60%+1. Це фактично призводить до того, що міноритарні акціонери просто зривають засідання, що не сприяє нормальному клімату для роботи підприємства».

Відновлений же голова правління ВАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» Олександр Холошин не без задоволення вказав на крах спроби силового переділу власності. І вніс слушну пропозицію з приводу того, що «усі конфлікти повинні вирішуватися під час переговорів і в залах судових засідань»

Тож конфлікт обіцяє бути тривалим, глобальним і... нудним. Ніхто не лізтиме по матрацах на колючий дріт, не дихатиме ніжними пахощами сльозогінного газу. Попереду — лише рапорти про виробничі успіхи, судові засідання і законодавчі ініціативи.

Навряд чи зацікавлені сторони зважаться знову повторити подвиг невідомого, котрий організував відпочивальників київського Гідропарку на бойову вилазку в стан чергового ворога...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі