Неконституційні норми закону про НКРЕК втратять силу лише в кінці року

Поділитися
Неконституційні норми закону про НКРЕК втратять силу лише в кінці року © qha.com.ua
Рішення про відтермінування прийняли через необхідність уникнути "прогалини у законодавстві"

Визнаний неконституційним закон "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" втратить чинність лише 31 грудня 2019 року, щоб в країні не виникало правової колізії. Про це йдеться в заяві КСУ за підсумками прийнятого рішення.

"Зважаючи на те, що визнання неконституційними окремих положень Закону матиме правовим наслідком істотні прогалини у законодавстві стосовно порядку організації діяльності Комісії, що може унеможливити її функціонування та виконання нею завдань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, КСУ визнав за потрібне відтермінувати втрату чинності відповідними положеннями Закону для приведення чинного законодавства у цій частині у відповідність до вимог Конституції України", - заявили в КСУ.

Рішенням суду визнані неправочинними певні частини статей 1, 4, 5, 8 закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" від 22 вересня 2016 року № 1540–VIII, однак вони втрачають чинність лише з 31 грудня 2019 року. До цього в правовому колі повинні бути напрацьовані інші схеми регулювання діяльності НКРЕК.

Як повідомляло DT.UA, Конституційний суд України рішенням від 13 червня визнав неконституційними низку положень Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".

Зокрема КС зазначив, що утворивши НКРЕКП своїм указом, президент Порошенко вийшов за межі своїх конституційних повноважень. Так само Конституція не наділяє президента правом призначати та звільняти членів НКРЕКП. Крім того, КС вирішив, що визначений законом статус НКРЕКП не відповідає Конституції.

Слід зазначити, що діяльність НКРЕКП у період президенства Порошенка була пов'язана з багатьма скандалами. Її звинувачували у прийняття рішень в інтересах тодішнього президента, його оточення та певних олігархічних груп, зокрема запровадження формули "Роттердам+" (затверджена НКРЕКП у березні 2016 р.), яка дозволяла "викачувати" кошти з держбюджету і мала наслідком запровадження високих тарифів для населення та промисловості.

Примітним є те, що справа про неконституційність Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" перебувала на розгляді КС з 2017 року. Упродовж 2018-2019 рр., коли головою КС був Станіслав Шевчук, розгляд цієї справи було фактично заблоковано. Багато хто вважав, що у такий спосіб КС підігрує президенту Порошенку. Дійшло до того, що ряд суддів КС відкрито звинуватили тодішнього голову КС Шевчука у маніпулюванні розглядом цієї справи.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі