НБУ вирішив зробити подарунок вкладникам - Економіка - dt.ua

НБУ вирішив зробити подарунок вкладникам

16 березня, 2011, 14:40 Роздрукувати

Національний банк України (НБУ) пропонує запровадити інструмент страхування вкладів як додаткового захисту довгострокових депозитів – з метою підвищення захищеності банківських вкладів і посилення таким чином довіри до банківської системи.

© ZN.UA

Відповідне повідомлення прес-служби НБУ про винесення цього питання на обговорення громадськості оприлюднене на офіційному сайті банківського регулятора.

Зокрема, НБУ пропонує без обмежень страхувати всю сумму депозиту, навіть якщо вона перевищує гарантовані Фондом гарантування вкладів фізосіб граничні 150 тисяч грн.

При цьому НБУ також пропонує страхувати довгострокові (на термін більше 1 року) депозити в національній та іноземній валюті, а також, що дуже важливо, у банківських металах.

Крім того, пропонується розглянути питання щодо поширення механізму страхування і на довгострокові депозити юридичних осіб.

При цьому, відмічають у Нацбанку, такий інструмент може застосовуватися банками на добровільній основі із залученням надійних страхових компаній. А з метою заохочення банків до участі в страхуванні депозитів, НБУ готовий розглянути можливість запровадження певних стимулів для банків.

На думку регулятора, використання такого інструменту підвищить рівень захисту депозитів, що в свою чергу посилить довіру до банків. Крім того, кажуть в установі, це заощадить кошти і час, які вкладники, з міркувань безпеки, витрачають на відкриття кількох депозитних рахунків у різних банках, якщо сума депозиту перевищує гарантовану.

Ці заходи також повинні надати банкам можливість збільшити довгострокові ресурси для інвестування в економіку, що сприятиме створенню нових робочих місць, підвищенню добробуту населення, подальшому економічному зростанню країни.

Нагадаємо, що на сьогодні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб гарантує виплату вкладу в обсязі до 150 тис. грн.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >