НБУ та АУБ переймаються долею малих банків - Економіка - dt.ua

НБУ та АУБ переймаються долею малих банків

2 червня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №21, 2 червня-9 червня

Обіцянку глави НБУ Володимира Стельмаха, дану під час круглого столу з участю банкірів і журналістів «ДТ», що відбувся 15 травня, було виконано навдивовижу оперативно...

Обіцянку глави НБУ Володимира Стельмаха, дану під час круглого столу з участю банкірів і журналістів «ДТ», що відбувся 15 травня, було виконано навдивовижу оперативно. Як повідомляє прес-служба Асоціації українських банків, 31 травня в НБУ відбулася розширена нарада керівництва Нацбанку з комерційними банками четвертої групи (найдрібніші банки в Україні). У ній взяли участь глава НБУ Володимир Стельмах, його заступники Анатолій Шаповалов і Володимир Кротюк, заступник голови ради АУБ Станіслав Аржевітін, президент АУБ Олександр Сугоняко, керівники 52 комерційних банків з усіх регіонів України.

Головною темою обговорення було питання діяльності банків четвертої групи, зокрема у зв’язку з постановою правління НБУ №373, яка передбачає істотне підвищення вимог до капіталу для одержання або підтвердження дозволів на окремі види операцій.

Під час дискусії банкіри звернули увагу на відсутність економічних і політичних передумов для прискореного нарощування капіталу і наголосили, що вимоги постанови ставлять малі банки у неконкурентні умови як із банками з великим капіталом, так і з небанківськими фінансовими установами. Раніше у ЗМІ неодноразово заявлялося, що це фактично спричинить ліквідацію чималої кількості банків і створить серйозну загрозу для стабільності всієї банківської системи.

Перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов повідомив «ДТ», що за підсумками зустрічі керівництво НБУ пообіцяло повернутися до цього документа для його доопрацювання. Зокрема йдеться про уніфікацію вимог до капіталу банків, визначених у різних нормативних актах, синхронізацію їх у часі.

І все-таки знижувати вимоги до мінімального статутного капіталу банків, необхідні для здійснення ними діяльності на території всієї України, регулятор не має наміру.

— Виконання вимог щодо нарощування статутного капіталу до 5 млн. євро буде обов’язковим для банків, які бажають працювати по всій Україні, або, наприклад, відкривати коррахунки за кордоном, інакше нехай такі банки залишаються регіональними і працюють через уповноважені банки, — заявив пан Шаповалов.

Голова правління АБ «Старокиївський банк», член ради АУБ Юрій Яременко вважає позитивним моментом принаймні те, що ця зустріч відбулася:

— Якщо я правильно пам’ятаю, це ледь не перший діалог, у якому брали б участь не тільки перші особи НБУ, а й така кількість керівників банків, нехай і невеликих. Сподіваюся, що регулятор почув наші аргументи і врахує їх надалі.

Пан Яременко глибоко переконаний, що країна має потребу і в невеликих банках. І якщо вони вже існують у ринкових умовах, що склалися, отже, вони потрібні ринку. І ринок (об’єктивно), а не регулятор, у якого завжди присутня частка суб’єктивізму, повинен визначати, чи мають такі банки право на існування.

Якщо ж говорити про інтереси вкладників і суспільну небезпеку таких фінансових установ, то вона у дрібних банків навіть менша, ніж у великих, продовжив банкір. Про надійність усіх банків не можна судити за окремими негативними прикладами. Адже багато відносних якісних показників діяльності дрібних банків загалом по групі вищі, ніж у великих і найбільших.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво