НБУ спрощує торгівлю ОВДП - Економіка - dt.ua

НБУ спрощує торгівлю ОВДП

18 липня, 2011, 07:09 Роздрукувати

Нацбанк вирішив спростити торгівлю на ринку облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) і розробив новий механізм, що прискорює взаєморозрахунки на фондовій біржі. Учасники ринку говорять, що нові правила дозволять збільшити обсяг торгів ОВДП і визначити реальну вартість держпаперів.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

За останні кілька років кількість банків, які торгують ОВДП, постійно зменшувалася. Зараз держпаперами торгують в основному великі банки-нерезиденти, а дрібні кредитні установи відмовляються від ліцензії на цей вид діяльності, вважаючи його витратним і малоперспективним. Проте незабаром ситуація може змінитися кардинальним чином, пише «Коммерсантъ-Украина».

У розпорядженні видання опинився проект положення "Про депозитарну діяльність Нацбанку", що міняє ринок торгівлі ОВДП. Згідно з документом, депозитарієм і зберігачем держпаперів залишиться НБУ, але сам механізм торгів вдосконалюється.

Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова, яка курує клірингові розрахунки держпаперами, повідомила, що цей проект положення узгоджено з найбільшими торговцями і ДКЦПФР.

Згідно з проектом, торговець буде переддепонувати кошти на рахунку у Нацбанку, що дозволить йому здійснювати торги держоблігаціями за принципом "постачання проти платежу" (DVP) - тобто з миттєвою оплатою. За словами голови правління біржі ПФТС Олександра Склярова, що діють правила, які вимагають підтвердження кожної угоди в НБУ та оплати платіжної вимоги, не дозволяють закрити угоду швидше 20-60 хвилин. "При найбільшій оперативності співробітників можна зробити до 5-7 транзакцій на день. А нова система дозволяє здійснювати їх миттєво", - зазначив начальник відділу клірингових операцій Ерсте Банку (лідер по торгах ОВДП) Дмитро Лазарєв.

При цьому у торговців буде й альтернативна технологія торгів - проведення неттингу (перерахунок сальдо куплених паперів проти виставлених грошей) у кінці сесії, за яку учасник зможе зробити необмежену кількість угод у межах свого ліміту. Регулятор буде оформляти електронні заявки і відкривати індивідуальні ідентифікаційні коди у своїй інформаційній базі, обслуговувати операції з цінними паперами, а також вести облік депозитарних проводок з ОВДП.

Обсяг торгів ОВДП на ПФТС у червні склав 4,74 млрд грн (у середньому за торговельну сесію - 249 млн грн), на біржі "Перспектива" укладено 54 угоди на 894,4 млн грн.

Нові правила дозволять з'явитися гравцям, які не оперують великими сумами. "Можливе зростання ринку у два-три рази. Більш активними учасниками можуть стати посередники, які не будуть блокувати на рахунку багато коштів і працювати в обидві сторони», - прогнозує Д.Лазарєв.

Нагадаємо, раніше Мінфін також спростив доступ до ОВДП, збільшивши кількість банків, що мають право купувати облігації в ході первинного аукціону.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >