НБУ розширює можливості використання гривні в розрахунках суб'єктів ЗЕД - Економіка - dt.ua

НБУ розширює можливості використання гривні в розрахунках суб'єктів ЗЕД

23 листопада, 2011, 11:10 Роздрукувати

Національний банк України (НБУ) дозволить українським компаніям проводити розрахунки за експортно-імпортними операціями з нерезидентами в гривні без обов’язкового отримання відповідної індивідуальної ліцензії НБУ.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Відповідний законопроект №9488 про внесення змін до ст.7 Декрету Кабінету міністрів «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (щодо розширення сфери використання валюти України) зареєстрований у Верховній Раді України 22 листопада.

Зокрема НБУ пропонує скасувати обов’язкове отримання відповідної індивідуальної ліцензії НБУ на проведення таких розрахунків в гривні.

Таким чином, зазначає НБУ, зміни дозволять використовувати гривню як засіб платежу в розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту без обмежень.

На думку Нацбанку, переорієнтація на гривню розрахунків за зовнішньоторговельними операціями позбавить українських експортерів та імпортерів валютних ризиків, покращить позиції національної валюти на міжнародних ринках, а також зменшить навантаження на валютний ринок України.

Відповідно до пояснювальної записки за підписом голови НБУ Сергія Арбузова, розширення використання гривні суб’єктами ЗЕД в розрахунках з нерезидентами «зумовлена процесом інтеграції країни в світову економіку, необхідністю розроблення заходів щодо лібералізації валютних операцій відповідно до міжнародних зобов’язань України, а також потребою в усуненні певних валютних ризиків в Україні та в зміцненні позиції гривні в міжнародних розрахунках».

Зокрема в НБУ зазначають, що конвертованість національної валюти за поточними операціями є однією з основних статутних вимог МВФ для його членів.

За даними Нацбанку, гривня в зовнішньоекономічних розрахунках за товари та послуги майже не використовується – її питома вага за січень–серпень 2011 року становить лише 0,1 % від загального обсягу. При цьому в останні роки спостерігається тенденція до зменшення її частки як в абсолютному, так і у відносному значеннях.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >